SVETAINĖS ŽEMĖLAPIS Programa PROJEKTAI PROJEKTŲ VYKDYTOJAMS Renginiai Nuorodos Kontaktai
Šią programą remia Europos Sąjunga 
Te start E-mail Sitemap
EUROPOS KAIMYNYSTĖS IR PARTNERYSTĖS PRIEMONĖ
2007-2013 BENDRADARBIAVIMO PER SIENĄ PROGRAMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTARUSIJA
To start
EKPP Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos komunikacijos komanda perduoda jums naujienas apie sėkmingas bendras Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos iniciatyvas, kylančias ne mūsų Programoje.

2011:   GEGUŽĖ   BIRŽELIS   LIEPA   RUGPJŪTIS   RUGSĖJIS  SPALIS

2013.06.25 LAIMĖK FOTO APARATĄ IR KELIONĘ 2 Į BRIUSELĮ. EUROPOS KOMISIJOS KONKURSAS

Europos Komisija nori pamatyti, kaip Tavo regione panaudojamos ES investicijos ir pasidžiaugti projektais, kurie iš tiesų pakeičia vietos bendruomenių gyvenimus.

Norėdamas dalyvauti konkurse, nufotografuok ES paramą gavusį projektą, kurį Tu žinai arba esi matęs. Kur nors nuotraukoje turi matytis stendas ar lenta su informacija apie ES finansavimą ir vėliava.

Tada įkelk savo nuotraukas ir varžykis dėl 1000 eurų, kuriuos galėsi išleisti skaitmeniniam foto aparatui arba jo įrangai įsigyti, ir kelionės dviems į Briuselį 2013 m. spalį.

Terminas įkelti nuotraukas baigsis 2013 m. rugpjūčio 23 d., 12:00 (vidurdienį) Centrinės Europos vasaros laiku. NUORODA

Taip pat dalyvauk TRUMPAMETRAŽIŲ FILMŲ KONKURSE, kurį organizuoja Jungtinis techninis sekretoriatas Vilniuje, ir laimėk vertingos vaizdo technikos. Atsiųsk savo pradinę filmo idėją iki 2013 m. liepos 1 d. NUORODA  

Savivaldybių nuotekų valymo įrenginius administruojančios įmonės iš Kauno, Daugpilio (Latvija) ir Baltarusijos miestų: Gardino, Molodečno, Baranovičių bei Vitebsko, kaip partneriai, dalyvauja projekte PRESTO, kuris sprendžia tokias problemas, kaip vandens skaidrumas, masinis vandens dumblėjimas ir to pasėkoje atsirandantis purvas Baltijos jūros paplūdimiuose.

Sėkmingas tarptautinis bendradarbiavimas vandens išteklių valdyme tarp ES ir Baltaruijos pagerins Nemuno ir Daugavos upių vandens kokybę. Keturiose Baltarusijos savivaldybėse bus įdiegta moderni nuotekų valymo įranga.

Projektą finansuoja INTERREG IVB Baltijos jūros regiono programa 2007-2013 m. Projekto biudžetas siekia 4,5 mln. eurų.

Šaltinis: PRESTO project

 


 

2012-03-01 LIETUVA BAIGĖ PASIRENGIMĄ SUPAPRASTINTOS LIETUVOS IR BALTARUSIJOS PASIENIO GYVENTOJŲ KELIONIŲ TVARKOS ĮVEDIMUI

Lietuva kovo 1 dieną perdavė Baltarusijai notą, informuojančią, kad baigtos visos abiejų šalių vyriausybių susitarimui dėl supaprastintos pasienio gyventojų kelionių tvarkos įsigalioti reikalingos vidaus procedūros. Susitarimas įsigalios praėjus 30 dienų po to, kai Baltarusija praneš, kad ji taip pat baigė visas jo įsigaliojimui reikalingas procedūras.

Lietuvos ir Baltarusijos susitarimas leis pasienio gyventojams kirsti valstybės sieną be vizų, su specialiais vietinio eismo leidimais ir būti kitos valstybės pasienio teritorijoje iki 90 dienų per pusę metų. Vietinio eismo leidimai bus išduodami nuolatiniams pasienio teritorijų gyventojams, kurie įrodys pagrįstas ekonomines, prekybines, kultūrines ir kitas svarbias priežastis lankytis kitos valstybės pasienio teritorijoje.

Leidimai galios nuo vienerių iki penkerių metų, jų išdavimo mokestis – 20 eurų. Jie nesuteiks teisės dirbti kitoje šalyje ir neužkirs kelio pasienio gyventojams gauti vizas ir keliauti su jomis už pasienio zonos ribų arba į Šengeno valstybes, jeigu asmuo atvyksta į Lietuvą ne pagal vietinio eismo režimą.

Į vietinio eismo pasienio zoną su Baltarusija iš Lietuvos pusės turėtų patekti apie 800 tūkstančių gyventojų, iš Baltarusijos pusės – apie 600 tūkstančių. Remiantis reglamento nuostatomis, į pasienio teritoriją įtraukiami administraciniai teritoriniai vienetai, nutolę nuo valstybės sienos iki 30 kilometrų bei prasidedantys zonoje, esančioje 30 kilometrų iki valstybės sienos, bet nenutolę nuo jos daugiau kaip 50 kilometrų. Lietuvos pasienio teritorijų sąrašas sudarytas seniūnijų pagrindu ir yra įtvirtintas susitarimo priede.

Susitarimas pasirašytas 2010 m. spalio 20 d. Minske. Abiejų valstybių parlamentai jį ratifikavo 2011 m.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija


2012-02-20 TARPTAUTINIS KAUKIŲ FESTIVALIS DAUGPILYJE

 

2012 m. vasario 23-25 d. Daugpilyje (Latvija) įvyks tarptautinis kaukių festivalis. Festivalio svečius linksmins užgavėnių kaukės, pristatančios Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos tradicijas.

Lietuvai festivalyje atstovaus Nalšios muziejus.

 
 
 

2012-02-08 LIETUVOS, LATVIJOS IR BALTARUSIJOS ORGANIZACIJOS, DIRBANČIOS EKOLOGIJOS SRITYJE, GALI TEIKTI PASIŪLYMUS ES PASLAUGOMS UŽ 7 MILIJONUS EURŲ SUTEIKTI

Europos Komisija paskelbė 7 milijonų eurų vertės paslaugų pirkimą pagal pirmąjį Clima Rytų programos kompnentą. Bus perkamos paslaugos, padedančios prisitaikyti prie klimato kaitos ir mažinti ją Rusijoje ir Rytų kaimynystės šalyse. Pasiūlymus reikia pateikti iki 2012 m. vasario 17 d.

Bendrasis Clima Rytų tikslas yra padėti šalims partnerėms pasiruošti šiltnamio dujų emisijos mažinimui bei atsispirti klimato pokyčių lemiamiems gamtos veiksniams. Specialusis tikslas – palaikyti kovos su klimato pokyčiais politiką, strategijas ir rinkos mechanizmus šalyse partnerėse (remiantis ES teise), remiant regioninį bendradarbiavimą ir gerinant informavimą apie ES klimato kaitos politiką, teisės aktus ir ekspertizę.

Projekto trukmė – 48 mėnesiai. Numatoma, kad projektas prasidės 2012 m. rugpjūtį.

Daugiau informacijos: NUORODA


2012-01-18 BALTARUSIJA NETAIKYS VIZŲ REŽIMO 2014 M. PASAULIO LEDO RITULIO ČEMPIONATO DALYVIAMS IR ŽIŪROVAMS

Baltarusija nusprendė atsisakyti vizų režimo 2014 m. šioje šalyje vyksčiančio pasaulio ledo ritulio čempionato metu. Vizų nebus reikalaujama iš čempionato dalyvių ir žiūrovų nuo 2014 m. balandžio 25 d. iki gegužės 31 d. Tai nustatyta prezidento Aliaksandro Lukašenkos sausio 16 d. pasirašytame dekrete.

Vizų nebus reikalaujama iš oficialių Tarptautinės ledo ritulio federacijos akredituotų dalyvių ir žiūrovų, įsigijusių bilietus į čempionato rungtynes.

Šaltinis: BELTA

2012-01-17 BENDROS JAUNŲJŲ LIETUVOS IR LATVIJOS MENININKŲ PARODOS 

Latgalos planavimo regionas organizuoja foto parodą "Mano pasakojimai" ir audio-video parodą “Lygiagretūs kraštovaizdžiai”. Šios parodos yra Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekto "Bendros strategijos ir bendradarbiavimo tinklo plėtra, skatinant kūrybines industrijas" dalis.

Parodose bus pristatyti jaunųjų menininkų iš Šiaulių, Klaipėdos, Birštono, Rokiškio ir Visagino bei Latvijos (Latgalos regiono, Liepojos, Jelgavos, Kuldygos, Rundalės, Ventspilio ir kitų miestų) darbai.

Foto paroda atidaryta 2012 m. sausio 18 d. Rezeknės kultūros namuose.
Video paroda veikia nuo sausio 20 d. Daugpilio universiteto meno galėrijoje.

Šaltinis: LATGALE.lv


2011-12-14 URBACT II KVIEČIA TEIKTI PARAIŠKAS 
 
Š. m. gruodžio 9 d. paskelbtas 3-iasis 2007-2013 m. veiksmų programos URBACT II kvietimas teikti projektų paraiškas. Projektų paraiškas URBACT II programos paramai gauti galima teikti iki 2012 m. kovo 15 d. Visą informaciją apie kvietimą teikti projektų paraiškas ir jo sąlygas galite rasti čia.

Taip pat informuojame, kad 2012 m. sausio 20 d. Rygoje vyks 2007-2013 m. veiksmų programos URBACT II informacinis renginys, skirtas Lietuvos, Latvijos ir Estijos pareiškėjams ir šia programa besidomintiems įvairių institucijų atstovams. Renginio metu bus dalinamasi patirtimi, aptariama programos įgyvendinimo eiga, suteikiama informacija apie 3-ąjį kvietimą teikti projektų paraiškas ir kita su veiksmų programa URBACT II susijusi informacija. Daugiau informacijos apie įvyksiantį informacinį renginį galite rasti čia.


Paskutinis atnaujinimas: 2013-06-25 10:09:48
{TEKSTAS: copyright}
Lankytojų statistika: Šiandien apsilankė: 1514
Iš viso apsilankė: 1706746