SVETAINĖS ŽEMĖLAPIS Programa PROJEKTAI PROJEKTŲ VYKDYTOJAMS Renginiai Nuorodos Kontaktai
Šią programą remia Europos Sąjunga 
Te start E-mail Sitemap
EUROPOS KAIMYNYSTĖS IR PARTNERYSTĖS PRIEMONĖ
2007-2013 BENDRADARBIAVIMO PER SIENĄ PROGRAMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTARUSIJA
To start
Virš 300 dalyvių, tarp kurių buvo merų, diplomatų, kitų aukšto rango pareigūnų, profesorių ir kitų vyriausybinių ir nevyriausybinių organizacijų atstovų iš Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos, 2009 m. spalio 8 d. rinkosi Panevėžio rajone esančiame Bistrampolio dvare.

 


 

Konferencijos medžiaga:
Latvijos, Lietuvos, Baltarusijos EKPP BPS programa
Kaip atsirinkti partnerius projektams?
Projektų įgyvendinimo taisyklės

 


 

Taip buvo atidaryta Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programa (Programa). Programą, skirtą Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos pasienio regionų bendradarbiavimui, remia Europos Sąjunga. Numatoma skirti daugiau nei 37 mln. litų jungtiniams ne pelno siekiančių juridinių asmenų iš Utenos, Vilniaus, Alytaus, Panevėžio ir Kauno apskričių, Latgalos regiono ir Vitebsko, Gardino, Minsko ir Mogiliavo sričių projektams. Partneriai iš šių regionų kviečiami įgyvendinti projektus socialinės ir ekonominės plėtros ir verslo skatinimo, vietinės ir regioninės strateginės plėtros, transporto ir susisiekimo tinklų vystymo, kultūrinio ir istorinio paveldo bei turizmo, visuomeninio ir kultūrinio bendravimo, ekologijos, švietimo, sveikatos apsaugos ir socialinių paslaugų plėtros bei pasienio saugumo ir infrastruktūros srityse.
Organizatoriai konferencijai pasirinko Bistrampolio dvarą, norėdami pakviesti galimus pareiškėjus pasisemti patirties iš sėkmingo bendradarbiavimo praeityje ir pagalvoti apie būdus pagerinti bendrą ateitį. Renginio metu nuskambėjo mintis, kad herojai gali gyventi ne tik praeityje, bet ir šiandien. Konferencijos dalyviai pakviesti tapti šiais herojais, pasinaudojant ES parama.
Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, sveikindamas potencialius pareiškėjus, teigė, kad bendradarbiavimas per sieną ne tik gerina į jį įsitraukusių regionų gyvenimo kokybę, bet ir prisideda prie gerų santykių tarp Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos.
Renginio dalyviams buvo pateikta pagrindinė informacija apie Programą. Euroregiono „Ežerų kraštas“ atstovai pasidalijo patirtimi, įgyta įgyvendinant panašų projektą. Euroregiono „Ežerų kraštas“ Latvijos biuro vadovė Ilzė Stabulniecė pabrėžė, kad labai svarbu prieš rašant paraišką susirasti patikimą partnerį kitapus sienos.
Taip pat įvyko ir partnerių paieškos forumas, kurį organizavo Regioninių gebėjimų stiprinimo projektas finansuojamas Europos Komisijos. Dauguma forumo dalyvių prisipažino nesitikėję, kad įmanoma susirasti partnerį iš užsienio per dvi valandas. Tačiau jiems pavyko tai padaryti ir jie jau pradėjo diskutuoti apie projekto idėjas.
Siekdamas įkvėpti galimiems pareiškėjams kūrybingumo, konferenciją organizavęs Programos Jungtinis techninis sekretoriatas buvo paruošęs keletą staigmenų dalyviams. Konferencijos pradžioje profesionalūs šokėjai atliko kelis aristokratiškus šokius, o po to visi norintys galėjo dvare nusifotografuoti, apsirengę kaip grafai ar grafienės.
Jau greitai turėtų būti paskelbtas pirmasis kvietimas teikti paraiškas. Visą informaciją galima rasti oficialioje Programos interneto svetainėje www.enpi-cbc.eu. Čia bus patalpinti ir konferencijos pranešimai bei partnerystės pasiūlymai iš trijų šalių.

Dėl priėjimo prie visos galerijos prašome rašyti: giedrius.surplys@enpi-cbc.eu.
Paskutinis atnaujinimas: 2017-08-30 10:52:28
{TEKSTAS: copyright}
Lankytojų statistika: Šiandien apsilankė: 117
Iš viso apsilankė: 1706746