SVETAINĖS ŽEMĖLAPIS Programa PROJEKTAI PROJEKTŲ VYKDYTOJAMS Renginiai Nuorodos Kontaktai
Šią programą remia Europos Sąjunga 
Te start E-mail Sitemap
EUROPOS KAIMYNYSTĖS IR PARTNERYSTĖS PRIEMONĖ
2007-2013 BENDRADARBIAVIMO PER SIENĄ PROGRAMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTARUSIJA
To start
 

AKTYVAUS TURIZMO FESTIVALIS LIVANIUOSE (LĪVĀNI, LATVIJA)

2013 m. rugpjūčio 17 d. Latgalos planavimo regionas ir Livanių savivaldybė kviečia visus dalyvauti Aktyvaus turizmo festivalyje Livaniuose (Līvāni, Latvija). Būkite aktyvūs ir dalyvaukite įvairiose sporto varžybose: žvejyboje, baidarių ir dviračių krose, šaudymo, orientavimose, frisbio, paplūdimio tinklinio turnyruose ir šiaurietiško vaikščiojimo mokykloje. Šiame tarptautiniame festivalyje dalyvaus Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos komandos.

Varžybų taisyklės ir dalyvio forma

Šio festivalio organizavimas yra ES remiamo projekto LLB-1-098 BELLA DVINA 2 dalis. Renginio pabaigoje vyks šokiai iki aušros. At the end of the event – dances till sunrise!

Festivalio programa

 


BENDROS LIETUVOS, LATVIJOS IR BALTARUSIJOS UGNIAGESIŲ PRATYBOS

2013 m. birželio 20 d. Alių durpyne (Švenčionių rajonas, Girėnų kaimas) įvyko baigiamasis projekto Gamtos avarijų valdymas (LLB-1-022) renginys.

Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos ugniagesių pajėgos dalyvavo bendrose taktinėse pratybose, gesindamos gaisrą durpyne kartu su policija, ginkluotosiomis pajėgomis, vietos savivaldos administracijomis ir sveikatos centrais. Tarptautinės pajėgos mokėsi koordinuoti savo veiksmus, siekdamos pasiruošti tikroms kritinėms situacijoms pasienio regione.

Reportažą apie mokymus parengė LRT. Renginyje dalyvavo ir jo dalyvius pasveikino Švenčionių rajono savivaldybės meras, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos viceministras Žimantas Pacevičius ir Baltarusijos Respublikos nepaprastųjų situacijų ministerijos viceministras.

 


KULTŪRINIO TURIZMO FESTIVALIS ANYKŠČIUOSE

2013 m. liepos 26-27 d. Anykščiuose buvo surengtas tarptautinis kultūrinio turizmo festivalis, kurio metu buvo surengtas geriausio gėlių kilimo konkursas ir įvairios sporto varžybos.

Šis festivalis yra projekto LLB-1-098 BELLA DVINA 2 dalis.

Festivalio programa

Gėlių kilimų konkurso taisyklės

Sporto varžybų taisyklės

 

 

 


PROJEKTAS "BELLA DVINA 2" VILNIAUS TURIZMO PARODOJE "ADVENTUR 2013" 

 2013 m. vasario 1-3 d. Vilniuje vyko tarptautinė turizmo paroda “Adventur 2013”. Joje dalyvavo Utenos, Latgalos (Latvija) ir Vitebsko (Baltarusija) turizmo centrai, kurie kartu įgyvendina ES finansuojamą 2007-2013 m. Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos projektą “Gebėjimų, reikalingų turizmo plėtrai Latgalos, Utenos ir Vitebsko pasienio regionuose, ugdymas” (LLB-1-098) (BELLA DVINA 2). Parodoje “Adventur 2013” Baltijos ežerų krašto ir Bella Dvina regionai buvo pristatyti kaip bendras turistinis regionas.

Baltijos ežerų krašto ir Bella Dvina regiono stendo lankytojams buvo išdalintos brošiūros “Jūsų geriausios atostogos Latgaloje, Aukštaitijoje ir Vitebsko srityje” bei turistiniai Latgalos regiono, Vitebsko srities, Anykščių, Utenos ir Zarasų rajonų žemėlapiai.


AMATININKŲ MUGĖ BRESLAUJOJE

2012 m. rugpjūčio 18-19 d. ant Breslaujos (Baltarusija) piliakalnio įvyko viduramžių kultūros festivalis.

Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną projektas LLB-1-102 "Kultūros paveldo saugojimas ir sklaida Rezeknės ir Breslaujos regionuose" festivalyje surengė senųjų amatų pamokas.

Renginyje dalyvavo amatininkai, šokių grupė "Vadži" ir teatro studija "Yorik" iš Rezeknės (Latvija) ir baltarusių kolektyvai "Severniy Veprj", "Vargentorn", "Naglfar", "Kvetunj" ir "Vitland".

Žiūrovai galėjo išbandyti audimo, verpimo, keramikos ir beržos žievės apdirbimo amatus.


FESTIVALIS "VANDENS KARNAVALAS" ZARASUOSE

 

Zarasų krantai liepos 27–29 dienomis visus kviečia aplankyti atgimstantį Zarasų kurortą, pailsėti ir dalyvauti didžiulėje muzikinėje šventėje, kurios metu vyks įvairūs renginiai. Renginio akcentas - Latvijos ir Baltarusijos kūrybiniai projektai.

Jau vienuoliktus metus garsiojoje Zaraso ežero saloje vykstantis konkursas - jaunimo kūrybos forumas „Undinėlių daina“ - šiemet dar labiau išsiplėtė ir tapo „Vandens karnavalu“, dar patrauklesniu dalyviams ir žiūrovams. Įgyvendindami 2007-2013 m. Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos projektą “Turizmo plėtros skatinimas Latgalės – Utenos – Vitebsko pasienio regione“ / „BELLA DVINA-2“ organizatoriai kviečia svečius iš kaimyninių šalių dalyvauti ne tik dainų ir šokių konkurse, bet taip pat dekoruoti valtis ir dalyvauti valčių parade, kurti menines instaliacijas ant vandens bei, svarbiausia, puikiai kartu praleisti laiką.

Festivalio programa

Praleiskite kūrybišką savaitgalį Zarasuose!


Projektas LLB-1-104. Baltarusių dienos Druskininkuose


ĮVYKO DIDELĖS APIMTIES PROJEKTŲ ATIDARYMAS

Balandžio 1 d. prasidėjo 2 Programos didelės apimties projektai:

  • Baltarusijos Respublikos sienos perėjimo punkto "Privalka", esančio prie sienos su Lietuvos Respublika, statyba ir įrengimas: lazerinės patikros technologijos pritaikymas
  • Baltarusijos Respublikos sienos perėjimo punkto "Grigorovščina", esančio prie sienos su Latvijos Respublika, statyba ir įrengimas: lazerinės patikros technologijos pritaikymas

Balandžio pabaigoje įvyko šiuose projektuose dalyvaujančių partnerių susitikimai.

Šių projektų metu viename Baltarusijos-Lietuvos ir viename Baltarusijos-Latvijos pasienio perėjimo punkte bus įrengti krovininio transporto skenavimo punktai.


 

PRASIDĖJO PROJEKTAS LLB-1-098 "GEBĖJIMŲ, REIKALINGŲ TURIZMO PLĖTRAI LATGALOS, UTENOS IR VITEBSKO PASIENIO REGIONUOSE, UGDYMAS (BELLA DVINA 2)"

Balandžio 17 d. prasidėjo vienas didžiausių Programos projektų gautos ES paramos ir partnerių skaičiaus atžvilgiu. Projekte Bella Dvina 2 dalyvauja net 11 partnerių. Jie sieks sukurti bendrą Latgalos, Utenos ir Vitebsko regionų turizmo plėtros strategiją.


REGISTRUOKITĖS VERSLO MOKYMAMS KAUNE IR MINSKE!!! Projektas, kurio numeris: LLB-1-026, organizuoja mokymus pradedantiesiems verslininkams kovo-gegužės mėn.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 PRASIDĖJO PROJEKTAS “DAUGPILIS IR VITEBSKAS: KULTŪRINIS BENDRADARBIAVIMAS IR PLĖTRA"

 

 

 

2012 m. sausio 20 d. Daugpilyje įvyko oficialus  projekto  “Daugpilio ir  Vitebsko kultūrinis bendradarbiavimas ir plėtra” (LLB-1-072) atidarymas. Jame dalyvavo ir Programos atstovė Lolita Čepurnaja (Jungtinio techninio sekretoriato informacijos specialistė Latvijoje).

Projekto vykdytojai susirinkusiesiems pristatė planuojamą projekto veiklą, atkreipdami ypatingą dėmesį į projekto tikslus ir planuojamus pasiekti rezultatus. Tarp renginio dalyvių buvo Generalinis Baltarusijos Respublikos konsulas Gardine, Daugpilio savivaldybės, Latvijos ir Baltarusijos vietos ir regionų valdžios atstovai bei žurnalistai.


PROJEKTO “Modernių krūties vėžio žinomumo, prevencijos, ankstyvosios diagnostikos ir valdymo priemonių plėtra Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos pasienio regionuose”: KONFERENCIJA IR MOKYMAI

2012 m. sausio 26-27 d. Daugpilio rajono tarybos administracija, projekto "Modernių krūties vėžio žinomumo, prevencijos, ankstyvosios diagnostikos ir valdymo priemonių plėtra Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos pasienio regionuose" Paramos gavėja, surengė konferenciją "Nauji krūties vėžio diagnostikos, valdymo ir prevencijos būdai".

Per šį dvejų dienų renginį onkologijos specialistams iš Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos buvo pristatyti naujausių krūties vėžio tyrimų rezultatai, pasidalyta patirtimi apie vėžio tyrimus ir operavimą.


 

PROJEKTAS “TINKLŲ KŪRIMAS INOVACIJŲ SRITYJE SIEKIANT EKONOMINĖS PLĖTROS“ PERKIRPO JUOSTELĘ

2011 m. lapkričio 9-10 d. Gardine įvyko projekto  “Tinklų kūrimas inovacijų srityje siekiant ekonominės plėtros“ (LLB-1-021) atidarymas. Jame dalyvavo ir Programos atstovė Olga Prochorova (Jungtinio techninio sekretoriato informacijos padalinio Baltarusijoje atstovė).

Projekto atidarymo metu jis buvo pristatytas 24-iems vietos ir regiono valdžios, universitetų, smulkių ir vidutinių įmonių ir kitų organizacijų atstovams iš Baltarusijo ir Lietuvos.

Įvyko ir pirmasis pasidalijimo gerąja patirtimi užsiėmimas, kurio metu partneriai dalijosi patirtimi ir lūkesčiais teikiant inovacijų paslaugas regione.

Paskutinis atnaujinimas: 2017-08-31 09:56:07
{TEKSTAS: copyright}
Lankytojų statistika: Šiandien apsilankė: 1216
Iš viso apsilankė: 1706746