SVETAINĖS ŽEMĖLAPIS Programa PROJEKTAI PROJEKTŲ VYKDYTOJAMS Renginiai Nuorodos Kontaktai
Šią programą remia Europos Sąjunga 
Te start E-mail Sitemap
EUROPOS KAIMYNYSTĖS IR PARTNERYSTĖS PRIEMONĖ
2007-2013 BENDRADARBIAVIMO PER SIENĄ PROGRAMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTARUSIJA
To start
Europos bendradarbiavimo diena Lietuvoje prasidėjo lenktynėmis ir baigėsi masiniais šokiais pasienyje
 
Rugsėjo 21 dieną visoje Europos Sąjungoje pirmą kartą buvo švenčiama Europos bendradarbiavimo diena. Įvyko daugiau nei 150 renginių, kurių metų pristatytos Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo ir Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės programos. Per šias programas Europos Sąjunga finansuoja bendrus kaimyninių šalių organizacijų projektus. Šie projektai, kurių nuo 1990-ųjų metų Europoje jau įgyvendinta virš 20 000, puikiai atspindi Europos integraciją, kai skirtingose valstybėse egzistuojančios ekologinės, saugumo, nedarbo, kultūros ir kitos problemos yra sprendžiamos kartu, nepaisant sienų.
 
Už šias programas atsakinga Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija ir jos įsteigta viešoji įstaiga Jungtinis techninis sekretoriatas penktadienį pakvietė visus į Europos bendradarbiavimo dienos šventę dviejose vietose, prie Lietuvos sienos: Lazdijų rajono Janaslavo kaime ir Zarasuose, centrinėje Sėlių aikštėje. Susirinkę apie pusė tūkstančio žmonių stebėjo pirmą kartą istorijoje surengtas ypatingas bendradarbiavimo lenktynes ir apžiūrėjo bendrų lietuvių, lenkų, rusų, latvių ir baltarusių projektų mugę.
 
Garbūs sveikintojai
 
Susirinkusius Janaslave, Lazdijų rajone, pasveikino Lietuvos Respublikos seimo pirmininkė Irena Degutienė ir Lazdijų rajono meras Artūras Margelis. Zarasiškiams ir miesto svečiams sveikinimo žodį tarė Lietuvos Respublikos vidaus reikalų viceministras Sigitas Šiupšinskas ir Zarasų rajono meras Arnoldas Abramavičius.  Garbingi svečiai Lazdijuose ir Zarasuose apžiūrėjo į projektų mugę suvažiavusių projektų pasiekimus. Renginiuose dalyvavo ir kaimyninių šalių ambasadų atstovai.
 
Šventę Lazdijuose lietuvių, lenkų ir rusų kalbomis vedė Jungtinio techninio sekretoriato darbuotojas Krzysztof Kolanowski, o Zarasuose žiūrovus lietuvių ir rusų kalbomis linksmino Jungtinio techninio sekretoriato atstovas Giedrius Surplys.
 
Šventė prasidėjo vaikų iš Lietuvos ir Baltarusijos konkursu – jie kūrė erdvinį Europos bendradarbiavimo dienos ženklą, panaudodami įvairiausias priemones: nuo vielos, iki audinių ir rudens gėrybių.
 
Lenktynės
 
Lazdijų rajone Janaslavo kaime lenktyniavo Lietuvai simboliškai atstovavęs žemaitukų veislės žirgas, Lenkijai atstovavę net trys mažyliai automobiliai „Polski Fiat 126p”, Baltarusijos atstovas traktorius „Belarus“ ir Rusijos automobilių pramonės legenda „Volga 21”.

Zarasuose susirungė žemaitukas, traktorius „Belarus“ ir Latvijoje pagamintas greitosios pagalbos automobilis „RAF Latvija“. Jie varžėsi greičio, taiklumo mėtant į krepšį ir krovinių gabenimo rungtyse. Lazdijuose greičiausias buvo žemaitukas, palikęs už uodegos savo lenkų, rusų ir baltarusių konkurentus. Zarasuose pirmasis finišavo RAF Latvija automobilis. Mėtymo į krepšį nenulipant nuo žirgo ar neišlipant iš automobilių rungtį Zarasuose laimėjo žemaitukas, o Lazdijuose  -  „Polski Fiat 126p”. Tiek prie Lietuvos-Lenkijos sienos, Lazdijuose, tiek prie Lietuvos-Latvijos sienos krovinius be konkurencijos greičiausiai pervežė traktorius „Belarus“.
 
 
Bendrų projektų mugė
 
Lazdijuose ir Zarasuose savo bendrus projektus pristatė Lietuvos ir Lenkijos bei Lietuvos ir Latvijos ugniagesiai gelbėtojai. Apstoti ratu žiūrovų, jie pademonstravo gelbėjimo operaciją po automobilių avarijos panaudojant modernią gelbėjimo techniką, kuri leidžia automobilyje įstrigusį žmogų išlaisvinti per keletą minučių.
 
Lenkijos muitininkai kinologai Lazdijuose ir lietuvių bei latvių pasieniečiai kinologai Zarasuose parodė, kaip šunų pagalba randami sprogmenys ar kaip sulaikomi sienos pažeidėjai.
 
Zarasuose savo sveikata besirūpinančių moterų laukė didžiulis specialus automobilis, kuriame įrengtas visas patikros dėl krūties vėžio kabinetas. „Mobilus mamografas“ sulaukė milžiniško moterų susidomėjimo. Pasak jį atvežusios Daugpilio ligoninės atstovų, norėdami apžiūrėti visas užsirašiusias moteris, jie turėtų Zarasuose praleisti tris dienas. Nespėjusias pasitikrinti moteris svečiai iš Latvijos pakvietė atvykti apžiūrai į Daugpilį.
 
Lazdijuose žiūrovai turėjo galimybę piešti ir kurti muziką Marijampolės „Multicentro“ stende, įvyko tarptautinės tinklinio varžybos, o su savo tradicijomis supažindino lenkų amatininkai.
Žiūrovai Zarasuose taip pat galėjo išvysti Euroregiono „Ežerų kraštas“ parodomąją gimnastikos ant lietuviškos ir baltarusiškos veislės arklių programą, tradicinių Latgalos amatų pristatymą ir autentišką XIX a. diližaną, kuris stovėjo prie pat istorinio Varšuvos-Sankt Peterburgo trakto, tarsi atgijęs pakartoti savo įprastinę XIX a. kelionę.
Visi besidomintys Europos bendradarbiavimu buvo pavaišinti koše.
 
Bendri pasirodymai ir masinė šokių pamoka
 
Europos bendradarbiavimo dienos šventės dviejuose Lietuvos pasienio taškuose tikslas buvo ne tik pristatyti bendrus lietuvių, lenkų, latvių, rusų ir baltarusių projektus, bet ir pakviesti į vieną vietą kartu linksmintis visų kaimyninių šalių gyventojus.
Šventės žiūrovus linksmino jungtiniai lietuvių ir lenkų bei lietuvių, latvių ir baltarusių kolektyvai. O tai, kad bendradarbiavimas per sieną tapo neatsiejama ir natūralia pasienio gyventojų gyvenimo dalimi, geriausiai paliudijo šventės pabaigoje įvykusi masinė šokių pamoka. Visą Lazdijų Sėlių aikštę užtvindė marga lietuvių, latvių ir baltarusių minia, kurie visi šoko vienu ritmu.
 
 

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija ir viešoji įstaiga Jungtinis techninis sekretoriatas kviečia Jus 2012 m. rugsėjo 21 d. kartu su visa Europa švęsti Europos bendradarbiavimo dieną, kurią inicijavo Europos Komisija, minėdama teritorinio bendradarbiavimo politikos 20-metį.

Europos bendradarbiavimo programoms pristatyti, Lietuvos pasienyje su Lenkija ir Latvija įvyks bendradarbiavimo lenktynės, kurios nustebins susirinkusiuosius reginiu, kokio dar nėra buvę.
 
Greičiu, jėga ir galia varžysis Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Baltarusijos ir Rusijos simboliniai atstovai:
 • Lietuva – žemaitukų veislės žirgas,
 • Latvija – greitosios pagalbos automobilis „RAF Latvija“,
 • Baltarusija – traktorius „Belarus“,
 • Lenkija – automobilis „Polski Fiat 126 p“, dar žinomas, kaip „Maluch“,
 • Rusija – automobilis „Volga 21“.

Renginiuose veiks ir projektų mugė, kur savo pasiekimus pristatys šių programų projektai:

 • 2007-2013 m. Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programa,
 • 2007-2013 m. Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programa,
 • 2007-2013 m. Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programa,
 • 2004-2006 m. Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srities kaimynystės programa,
 • PHARE 2003 bendradarbiavimo abipus sienos programos projektai.

Mugėje išvysite piešiantį robotą, bendrus ugniagesių gelbėtojų pasirodymus, kinologų programą, archeologines ir turistines stovyklas. Norinčios moterys galės modernia įranga pasitikrinti dėl krūties vėžio. Pasirodys jungtiniai lietuvių, latvių, baltarusių ir lenkų ansambliai, vyks įvairūs konkursai, o vakarą vainikuos masinės šokių pamokos. Organizatoriai visus vaišins koše.

Pristatyti savo įgyvendintų teritorinio bendradarbiavimo projektų pasiekimus galite ir Jūs.

Europos bendradarbiavimo dienos renginiai bus nemokami. Jų vieta ir laikas:

 • 2012 m. rugsėjo 21 d., 15:00-19:00 val. Lazdijų turizmo informacinis centras Lietuvos ir Lenkijos pasieny, Janaslavo kaimas, Lazdijų raj.
 • 2012 m. rugsėjo 21 d., 15:00-19:00 val. Sėlių aikštė, Zarasai.

Maloniai lauksime Jūsų atvykstant. Būtume dėkingi, jeigu apie dalyvavimą praneštumėte šiuo el. paštu: info@vilniusjts.eu arba telefonu: (8 5) 261 0477.

ZARASŲ PROGRAMA            LAZDIJŲ PROGRAMA

 


Renginių partneriai:

 

Lenktynių partneriai:


Rugsėjo 21 d. visoje Europoje bus švenčiama Europos bendradarbiavimo diena. Tai yra Europos Komisijos (Regioninės politikos generalinio direktorato) iniciatyva, kurios tikslas – Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo iniciatyvos pristatymas plačiajai visuomenei. Prisijungti prie šios iniciatyvos yra pakviestos ir Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės programos.
 
Europos bendradarbiavimo dieną visoje Europoje vyks įvairūs renginiai, pristatantys bendradarbiavimo per sieną programas ir jų projektus.
Paskutinis atnaujinimas: 2017-08-30 11:06:25
{TEKSTAS: copyright}
Lankytojų statistika: Šiandien apsilankė: 158
Iš viso apsilankė: 1706746