SVETAINĖS ŽEMĖLAPIS Programa PROJEKTAI PROJEKTŲ VYKDYTOJAMS Renginiai Nuorodos Kontaktai
Šią programą remia Europos Sąjunga 
Te start E-mail Sitemap
EUROPOS KAIMYNYSTĖS IR PARTNERYSTĖS PRIEMONĖ
2007-2013 BENDRADARBIAVIMO PER SIENĄ PROGRAMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTARUSIJA
To start

Pranešimas apie projekto pabaigą


Saugumo stiprinimas ir sanglaudos skatinimas abipus sienos, gerinant Lietuvos-Baltarusijos pasienio kontrolės punktų įvažiavimo ir išvažiavimo infrastruktūrą

Trumpas pavadinimas:  LT-BY atvykimo-išvykimo gerinimas

PRIORITETAS 2: BENDRI IŠŠŪKIAI

Priemonė 2.3: Su pasienio kontrolės punktais susijusios infrastruktūros ir įrangos atnaujinimas

Paramos gavėjas: Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (Vilnius, Lietuva)

Partneris: Baltarusijos Respublikos valstybinis pasienio komitetas (Minskas, Baltarusija)

PROBLEMA: Kai Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje pradės veikti supaprastintas pasienio sienos kirtimo režimas, gali padidėti nelegali migracija. Daugiausia nelegalios migracijos atvejų įvyksta suklastojant kelionės dokumentus ar išbūnant užsienio šalyje ilgiau, nei leidžia kelionės dokumentai. Lietuvos ir Baltarusijos pasienio punktai yra nepakankamai aprūpinti aparatūra, leidžiančia nustatyti elektroninės informacijos autentiškumą, laiko, praleisto užsienio šalyje, apribojimus ir apsilankymų kiekį. Viena vertus, supaprastinto sienos kirtimo pasienio gyventojams taisyklės turi būti veiksmingos ir skaidrios, antra vertus, jos turi užtikrinti saugumą.

TIKSLAS: Projektu buvo siekiama didinti saugumą Lietuvos-Baltarusijos pasienio punktuose, pagerinant patikros sąlygas, kad jos atitiktų ES sienos valdymo standartus ir sudarytų sąlygas vykdyti efektyvesnę ir patikimesnę sieną kertančių keliautojų dokumentų patikrą.REZULTATAI IR PRODUKTAI:

Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje esančiuose 12 Lietuvos pasienio kontrolės punktų ir Valstybinėje sienos apsaugos tarnyboje įdiegus naują mobilią ir stacionarią įrangą bei programas, buvo užtikrintas aukštesnis sausumos sienų saugumo lygis. Sudarytos sąlygos tikrinti elektroninių kelionės dokumentų autentiškumą ir identifikuoti asmenis, kertančius sieną, pagal jų biometrinius duomenis.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos taip pat parengė įvažiavimo ir išvažiavimo iš Lietuvos teritorijos tikrinimo sistemą ir įsigijo įrangą pasienio kontrolės punktams, kad galėtų kontroliuoti keliautojų atvykimų į Lietuvą skaičių bei buvimo šalyje trukmę. Numatoma, kad naudojantis nauja įranga per metus bus patikrinama ne mažiau nei 1,4 milijono keleivių.

Partneriai parengė Lietuvos ir Baltarusijos pasienio tarnybų paslaugų sinchronizavimo ir racionalizavimo strategiją. 

Projekto numeris:LLB-1-050
Paramos sutarties numeris:1VL-955
Visas biudžetas:1 627 413 €
ES paramos suma:1 464 671 €
Įgyvendinimo laikotarpis:18 mėnesių (2011.10-2013.04)
Kontaktai:Arūnas Lučinskas
Savanorių pr. 2, LT-03116, Vilnius
+370 5 271 6998; arunas.lucinskas@vrm.lt; www.pasienis.lt

Paskutinis atnaujinimas: 2017-08-30 13:16:11
{TEKSTAS: copyright}
Lankytojų statistika: Šiandien apsilankė: 1185
Iš viso apsilankė: 1706746