SVETAINĖS ŽEMĖLAPIS Programa PROJEKTAI PROJEKTŲ VYKDYTOJAMS Renginiai Nuorodos Kontaktai
Šią programą remia Europos Sąjunga 
Te start E-mail Sitemap
EUROPOS KAIMYNYSTĖS IR PARTNERYSTĖS PRIEMONĖ
2007-2013 BENDRADARBIAVIMO PER SIENĄ PROGRAMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTARUSIJA
To start

Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimas kuriant sveiką, saugią ir novatorišką mokyklą


PRIORITETAS 2: BENDRI IŠŠŪKIAI

Priemonė 2.2.: Švietimo, sveikatos ir socialinės apsaugos sektorių plėtros skatinimas

Paramos gavėjas: Lazdijų rajono Veisiejų gimnazija (Veisiejai, Lazdijų rajonas, Lietuva)

Partneriai: Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija (Lazdijai, Lietuva), Gardino 7-oji vidurinė mokykla (Gardinas, Baltarusija), Valstybinė švietimo institucija „Gardino 7-oji gimnazija“ (Gardinas, Baltarusija)

Asocijuoti partneriai: Lazdijų rajono savivaldybės administracija (Lazdijai, Lietuva), Gardino miesto vykdomojo komiteto švietimo, sporto ir turizmo departamentas (Gardinas, Baltarusija)

PROBLEMA: Mažas mokinių fizinis aktyvumas yra aktuali problema Alytaus apskrityje ir Gardino srityje. Menkas mokyklinio amžiaus vaikų užimtumas turi įtakos jų prastai sveikatai, vienišumui ir nenorui bendrauti, įjunkimui į psichotropines medžiagas ir netgi polinkiui nusikalsti. Būtina pakeisti vaikų požiūrį į sveiką gyvenimo būdą ir sportą. Nauji švietimo ir treniruočių metodai, paremti sveika gyvensena, padės užkirsti kelią nesveikiems įpročiams. Pagerintos mokymosi sąlygos 4 mokyklose (2 lietuviškose ir 2 baltarusiškose), apmokyti mokytojai, bendri lietuvių ir baltarusių renginiai ir padidėjęs vaikų užimtumas paskatins bendradarbiavimą ir apsikeitimą patirtimi, sumažins socialinę įtampą, alkoholio ir narkotikų vartojimą, nusikalstamumą bei socialinę izoliaciją.

TIKSLAS: prisidėti prie aktyvesnio glaudaus bendradarbiavimo tarp Alytaus apskrities ir Gardinio srities švietimo sektoriaus institucijų, skatinant sveiką gyvenseną per fizinio  lavinimo pamokas ir didesnę popamokinio užimtumo galimybių pasiūlą.


 

REZULTATAI IR PRODUKTAI:

Dvi Lietuvos ir dvi Baltarusijos mokyklos siekė skatinti sveiką gyvenseną savo mokinių tarpe.

Buvo pagilintos Lietuvos ir Baltarusijos mokytojų žinios ir sustiprinti gebėjimai skatinti sveiką gyvenimo būdą fizinio lavinimo pamokų metu ir popamokinėje veikloje.

Renovuota švietimo įstaigų sporto infrastruktūra. Nupirkta sporto įranga, skirta skatinti mokinių domėjimąsi nauja žiemos sporto šaka – bavarišku akmenslydžiu. Vaikai dalyvavo stovyklose ir įvairiose sporto varžybose, vieni pas kitus vyko į vizitus.

Projekto numeris: LLB-2-124
Paramos sutarties numeris: 1VL-860
Visas biudžetas: 335 745,28 euro
ES paramos suma: 302 170,75 euro
Įgyvendinimo laikotarpis: 24 mėnesiai (2013.01-2014.12)
Kontaktai: Angelė Mizerienė
Jaunimo g. 8, Veisiejai, Lazdijų rajonas, LT-67340
+370 318 56540; e-mail: veisieju.mok.dir@lazdijai.lt; www.veisiejai.lm.lt

Paskutinis atnaujinimas: 2017-08-30 14:09:30
{TEKSTAS: copyright}
Lankytojų statistika: Šiandien apsilankė: 1667
Iš viso apsilankė: 1706746