SVETAINĖS ŽEMĖLAPIS Programa PROJEKTAI PROJEKTŲ VYKDYTOJAMS Renginiai Nuorodos Kontaktai
Šią programą remia Europos Sąjunga 
Te start E-mail Sitemap
EUROPOS KAIMYNYSTĖS IR PARTNERYSTĖS PRIEMONĖ
2007-2013 BENDRADARBIAVIMO PER SIENĄ PROGRAMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTARUSIJA
To start

Bendros reagavimo į cheminių medžiagų ir naftos išsiliejimą į Vakarų Dvinos (Dauguvos) upę žiemos metu sistemos sukūrimas 

Trumpas pavadinimas: WinOR

PRIORITETAS 2: BENDRI IŠŠŪKIAI

Measure 2.1.: Aplinkos ir gamtos išteklių apsauga ir tvari plėtra 

Paramos gavėjas: Latvijos valstybinė priešgaisrinė ir gelbėjimo tarnyba (Ryga, Latvija)

Partneriai: Utenos apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba (Utena, Lietuva), Baltarusijos ypatingųjų situacijų ministerijos Vitebsko regioninis departamentas (Vitebskas, Baltarusija), Baltarusijos Respublikos ypatingųjų situacijų ministerijos Valstybės priešgaisrinė gelbėjimo institucija „Respublikinis specialaus reagavimo būrys“ (Minskas, Baltarusija)

Asocijuoti partneriai: Baltarusijos Respublikos ypatingųjų situacijų ministerija (Minskas, Baltarusija), Valstybės įstaiga „Baltarusijos Respublikos ypatingųjų situacijų ministerijos respublikinis avarijų valdymo ir atsako centras“ (Minskas, Baltarusija)

PROBLEMA: abipus sienos teritorijai būdinga didelė cheminių pramoninių gamyklų ir transporto tinklų koncentracija, kas kelia grėsmę cheminėms/naftos avarijoms regione. Lėtas ar netinkamas reagavimas į šias avarijas gali neigiamai paveikti dideles kaimyninių valstybių teritorijas. Tinkamą atsaką į šias nelaimes galima užtikrinti  apjungiant besiribojančių valstybių pajėgas.
 
TIKSLAS: projektu buvo siekiama užtikrinti ekologinį saugumą Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos pasienio regione, užtikrinant greitą ir profesionalų trijų šalių gelbėjimo tarnybų atsaką į cheminių medžiagų ar naftos išsiliejimo avarijas.
 
REZULTATAI IR PRODUKTAI:
 
Partneriai pagerino savo technines galimybes, įsigiję 4 šiuolaikinės įrangos komplektus, skirtus likviduoti cheminių medžiagų ir naftos išsiliejimo padarinius žiemos metu. Įranga buvo sėkmingai panaudota ir išbandyta trišalių bendradarbiavimo per sieną lauko pratybų metu, pašalinant išsiliejusią naftą iš Dauguvos upės žiemos sąlygomis. Šiose pratybose dalyvavo virš 90 ugniagesių-gelbėtojų iš Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos.

Partnerių personalas pagerino savo kompetenciją dviejuose mokymuose apie kovos su cheminių medžiagų ir naftos išsiliejimu technikas ir metodus. Taip pat buvo suorganizuoti 3 seminarai, skirti apsikeisti žiniomis apie kaimyninių šalių civilinio saugumo sistemas.

Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos ugniagesiai-gelbėtojai taip pat parengė Veikimo per sieną operatyvų vadovavimo planą, skirtą suvaldyti avarines situacijas trijose šalyse. Projekto partneriai taip pat įvykdė informacinę kampaniją per radiją ir spaudą bei dalydami informacinius bukletus apie saugumą žiemos metu.

Projekto numeris: LLB-1-057
Paramos sutarties numeris: 1VL-1117
Bendras biudžetas: 979 081,36 €
ES parama: 881 074,60 €
Įgyvendinimo laikotarpis: 24 mėnesiai (2011.11-2013.11)
Kontaktai: Signe Šķirpo
Maskavas g. 5, LV-1050, Ryga, Latvija. +371 670 75916; signe.skirpo@vugd.gov.lv; www.vugd.gov.lv

Paskutinis atnaujinimas: 2015-01-09 16:27:51
{TEKSTAS: copyright}
Lankytojų statistika: Šiandien apsilankė: 126
Iš viso apsilankė: 1706746