SVETAINĖS ŽEMĖLAPIS Programa PROJEKTAI PROJEKTŲ VYKDYTOJAMS Renginiai Nuorodos Kontaktai
Šią programą remia Europos Sąjunga 
Te start E-mail Sitemap
EUROPOS KAIMYNYSTĖS IR PARTNERYSTĖS PRIEMONĖ
2007-2013 BENDRADARBIAVIMO PER SIENĄ PROGRAMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTARUSIJA
To start

Civilinės saugos sistemų bendradarbiavimas gamtinio pobūdžio ekstremaliųjų situacijų valdymo srityje Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos pasienio regione

Trumpas pavadinimas:  Gamtos avarijų valdymas


BENDROS LIETUVOS, LATVIJOS IR BALTARUSIJOS UGNIAGESIŲ PRATYBOS


PRIORITETAS 2: BENDRI IŠŠŪKIAI

Priemonė 2.1.: Aplinkos ir gamtos išteklių apsauga ir tvari plėtra 

Paramos gavėjas: Vilniaus apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba (Vilnius, Lietuva)

Partneriai: Latvijos valstybinė priešgaisrinė ir gelbėjimo tarnyba (Ryga, Latvija), Baltarusijos Respublikos Ypatingųjų situacijų ministerijos Gardino regioninis departamentas (Gardinas, Baltarusija)

Asocijuoti partneriai: Utenos apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba (Utena, Lietuva), Valstybės įmonė Vilniaus miškų urėdija (Vilnius, Lietuva), Valstybės įmonė Nemenčinės miškų urėdija (Nemenčinė, Lietuva), Valstybės įmonė Švenčionėlių miškų urėdija (Švenčionėliai, Lietuva), Valstybės įmonė Šalčininkų miškų urėdija (Šalčininkai, Lietuva), Baltarusijos Respublikos ypatingųjų situacijų ministerijos Vitebsko regioninis departamentas (Vitebskas, Baltarusija), Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (Vilnius, Lietuva)

PROBLEMA: projekto teritorijoje Lietuvoje ir Baltarusijoje yra didelių miškų, atvirų erdvių, upių ir ežerų, pelkių ir durpynų kompleksų, kuriuose per pastaruosius metus dažnai kyla gamtos katastrofos ir žmogaus sukeltos nelaimės. Durpynų ir miškų gaisrų gesinimą dažnai apsunkina gaisrų gesinimo metodologijos neturėjimas, sena gaisrų gesinimo technika ir žemas aplinkosaugos žinių lygis abejose sienos pusėse.

TIKSLAI: Projektu buvo siekiama pagerinti bendradarbiavimą per sieną gamtos ir žmogaus sukeltų gaisrų prevencijos srityje, apsikeičiant geriausia praktika ir sukuriant abipusio bendradarbiavimo modelį tarp lietuvių, latvių ir baltarusių.

REZULTATAI IR PRODUKTAI:

Partneriai pagerino savo galimybes greičiau ir veiksmingiau reaguoti avarinėse situacijose, įsigydami 5 šiuolaikines gaisro gesinimo mašinas su pilna įranga.

Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos ugniagesiai-gelbėtojai dalyvavo seminaruose ir mokymuose, kurių metu sukūrė bendrų operacijų vykdymo modelius. Virš 120 ugniagesių-gelbėtojų dalyvavo trišalėse lauko pratybose, kur jie sėkmingai užgesino inscenizuotus durpyno ir miško gaisrus.

Partneriai taip pat surengė plačią visuomenės informavimo kampaniją, kurios metu supažindino 16 000 Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos pasienio regiono gyventojų su gaisrų prevencijos ir gaisrų gesinimo bei pirmosios pagalbos teikimo pagrindais. Buvo paskelbti straipsniai spaudoje, radijo ir televizijos reportažai. 2000 mokinių išdalyti žaismingi ir informatyvūs kalendoriai.

Projekto numeris: LLB-1-022
Paramos sutarties numeris: 1VL-1008
Visas biudžetas: 994 676,36 €
ES paramos suma: 895 000 €
Įgyvendinimo laikotarpis: 24 mėnesiai (2011.10-2013.10)
Kontaktai: Rimantas Steponavičius
Pamėnkalnio g. 30, LT-01114, Vilnius, Lietuva
+37052716860;
vilnius.pgv@vpgt.lt; www.vapgv.lt

Paskutinis atnaujinimas: 2015-01-09 18:26:49
{TEKSTAS: copyright}
Lankytojų statistika: Šiandien apsilankė: 126
Iš viso apsilankė: 1706746