SVETAINĖS ŽEMĖLAPIS Programa PROJEKTAI PROJEKTŲ VYKDYTOJAMS Renginiai Nuorodos Kontaktai
Šią programą remia Europos Sąjunga 
Te start E-mail Sitemap
EUROPOS KAIMYNYSTĖS IR PARTNERYSTĖS PRIEMONĖ
2007-2013 BENDRADARBIAVIMO PER SIENĄ PROGRAMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTARUSIJA
To start

Latvijos ir Baltarusijos pasiekiamumo ir susisiekimo pagerinimas per supaprastinto sienos perėjimo punktą Kaplava-Plusie

Trumpas pavadinimas:  Kaimynų kelias


PRIORITETAS 1: TVARIOS EKONOMINĖS IR SOCIALINĖS PLĖTROS SKATINIMAS
Priemonė 1.3: Prieinamumo abipus sienos gerinimas, plėtojant transporto ir komunikacijos tinklus bei su jais susijusias paslaugas

Paramos gavėjas: Kraslavos vietos savivaldybė (Kraslava, Latvija)
Partneriai: Breslaujos rajono vykdomasis komitetas (Breslauja, Baltarusija), Latvijos Respublikos valstybinės sienos apsaugos tarnybos Daugpilio administracija (Daugpilis, Latvija), Baltarusijos Respublikos valstybinis pasienio komitetas (Minskas, Baltarusija), Vitebsko srities vykdomojo komiteto ekonomikos komitetas (Vitebskas, Baltarusija)

PROBLEMA: 2010 m. įsigaliojus susitarimui dėl Latvijos ir Baltarusijos gyventojų, gyvenančių 50 km iki sienos, supaprastinto perėjimo per sieną, ženkliai padaugėjo keliaujančių per sieną skaičius. Tam, kad galėtų būti užtikrinta veiksminga pasienio kontrolė, valstybinės pasienio tarnybos ir vietos savivaldybės abejose sienos pusėse nusprendė pagerinti transporto infrastruktūrą, besitęsiančią iki pasienio, ir Kaplava-Plusie sienos perėjimo punkto techninę bazę. Šiuo projektu taip pat buvo siekiama padidinti visuomenės išmanymą apie supaprastintą sienos kirtimą ir populiarinti Kaplava-Plusie pasienio punktą. Taip buvo siekiama išvengti eilių tarptautiniuose sienos perėjimo punktuose.

TIKSLAS: Projektu siekiama prisidėti prie didesnio Latvijos ir Baltarusijos pasienio regionų pasiekiamumo ir susisiekimo, pagerinant sąlygas kaimyninių šalių kelyje, vedančiame iki sienos perėjimo punkto Kaplava-Plusie abejose sienos pusėse, ir, plečiant 11 savivaldybių (8 Latvijoje ir 3 Baltarusijoje) vietos gyventojų žinias apie pasinaudojimo supaprastintu sienos perėjimu galimybes.

 

REZULTATAI IR PRODUKTAI: 

Buvo rekonstruoti 3 kilometrai kelio, vedančio į „Kaplavos-Plusių“ sienos perėjimo punktą abiejose Latvijos-Baltarusijos sienos pusėse. Baltarusijos pusėje buvo rekonstruota ir automobilių stovėjimo aikštelė.
Latvijos ir Baltarusijos pasieniečiams nupirkta nauja moderni įranga ir programinė įranga.
Projekto partneriai suorganizavo 2 bendrus seminarus ir informavo visuomenę apie supaprastinto sienos perėjimo procedūras.

Projekto numeris:LLB-2-254
Paramos sutarties numeris:1S-412
Visas biudžetas:511 755,34 euro
ES paramos suma:460 579,80 euro
Įgyvendinimo laikotarpis:10 mėnesių (2013.07-2014.05)
Kontaktai:Ilze Stabulniece
Rīgas g. 51, Kraslava LV-5601, Latvija
+371 2947 2638; ilze@kraslava.lv; www.kraslava.lv

 

Paskutinis atnaujinimas: 2017-08-30 16:53:20
{TEKSTAS: copyright}
Lankytojų statistika: Šiandien apsilankė: 143
Iš viso apsilankė: 1706746