SVETAINĖS ŽEMĖLAPIS Programa PROJEKTAI PROJEKTŲ VYKDYTOJAMS Renginiai Nuorodos Kontaktai
Šią programą remia Europos Sąjunga 
Te start E-mail Sitemap
EUROPOS KAIMYNYSTĖS IR PARTNERYSTĖS PRIEMONĖ
2007-2013 BENDRADARBIAVIMO PER SIENĄ PROGRAMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTARUSIJA
To start

Sveiko gyvenimo būdo skatinimas Latvijos ir Baltarusijos pasienio regionuose

Trumpas pavadinimas: Judėk, kad gyventum


PROGRAMOS "GERIAUSIO SVEIKOS GYVENSENOS PROJEKTO" NOMINACIJOS LAIMĖTOJAS

PRIORITETAS 2: BENDRI IŠŠŪKIAI

Priemonė 2.2.: Švietimo, sveikatos ir socialinės apsaugos sektorių plėtros skatinimas

Paramos gavėjas: Euroregiono „Ežerų kraštas“ Latvijos biuras (Kraslava, Latvija)

Partneriai: Ludzos krašto savivaldybė (Ludza, Latvija), Preilių krašto taryba (Preiliai, Latvija), Rezeknės krašto Maltos kaimiškoji teritorinė administracija (Malta, Latvija), Riebinių krašto taryba (Riebiniai, Latvija), Ilukstės krašto savivaldybė (Ilukstė, Latvija), Aglonos krašto taryba (Aglona, Latvija), Breslaujos rajono vykdomasis komitetas (Breslauja, Baltarusija), Verchnedvinsko rajono vykdomojo komiteto Švietimo, sporto ir turizmo departamentas (Verchnedvinskas, Baltarusija), Švietimo įstaiga „Novopolocko valstybinė olimpiečių rezervo mokykla“ (Novopolockas, Baltarusija), Glubokojės rajono fizinės kultūros ir sanitarijos centras (Glubokojė, Baltarusija)

Asocijuoti partneriai: Latvijos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija (Ryga, Latvija)

PROBLEMA: Informacinių technologijų amžiuje daugelis žmonių ėmė mažiau judėti. Nepakankamas vaikų fizinis aktyvumas ir tai, kad daug laiko praleidžiama sėdint, gali pakenkti sveikatai paauglystės laikorarpiu ir sukelti rimtų sveikatos sutrikimų suaugus. Tyrimai rodo, kad menkas vaikų fizinis aktyvumas ir dažnas sėdėjimas atsiranda dėl pasyvaus jų šeimų gyvenimo būdo. Latvijos ir Baltarusijos pasienio savivaldybėse aktyvios kasdienės veiklos lauke pasiūla, ypač žiemą, yra labai menka. Atkreiptas dėmesys, kad visi projekto partneriai turi žemės, kuri gali būti tinkamai pritaikyta slidinėjimui.

TIKSLAS: Prisidėti prie Latvijos ir Baltarusijos pasienio regionų gyventojų gyvenimo kokybės gerinimo ir padidinti šių pasienio teritorijų patrauklumą bendradarbiaujant ir sukuriant aktyviam gyvenimo būdui tinkamą infrastruktūrą. Specifinis projekto tikslas yra mokinių ir šeimų sveikatos pagerinimas, sukuriant veiklos lauke galimybes (ypač žiemos sporto) ir informuojant visuomenę apie sveiką gyvenimo būdą.

  

REZULTATAI IR PRODUKTAI:

12 partnerių iš Latvijos ir Baltarusijos dalinosi patirtimi ir įgyvendino bendrą visuomenės sveikatinimo projektą. Pasinaudodami nuostabiu Latvijos ir Baltarusijos pasienio regiono kraštovaizdžiu, jie sukūrė „judėk, kad gyventum“ sąlygas dešimties Latvijos ir Baltarusijos savivaldybių gyventojams.

Projekto metu buvo pastatytos kelios slidinėjimo ir šiaurietiško vaikščiojimo trasos. Visuomenės naudojimui buvo nupirkti slidinėjimo įrangos komplektai ir slidinėjimo trasų priežiūros įranga bei šiaurietiško vaikščiojimo įrangos komplektai.

Prie slidinėjimo trasų buvo pastatyti  informaciniai ženklai, informuojantys apie saugumą ir deramą elgesį trasose. Taip pat parengta elektroninė brošiūra apie sveiką gyvenseną, kuri buvo patalpinta visuomenės naudojimui skirtose partnerių interneto svetainėse.

Projekto numeris:LLB-2-255
Paramos sutarties numeris:1S-187
Visas biudžetas:600 841,37 euro
ES paramos suma:540 757,23 euro
Įgyvendinimo laikotarpis:18 mėnesių (2013.03-2014.08)
Kontaktai:Ilze Stabulniece
Brīvības g. 13, Kraslava LV-5601, Latvija
+371 29472638+371 29472638; +371 656 22201+371 656 22201;
ilze@kraslava.lv; www.ezeruzeme.lv

Paskutinis atnaujinimas: 2017-08-30 16:56:10
{TEKSTAS: copyright}
Lankytojų statistika: Šiandien apsilankė: 1498
Iš viso apsilankė: 1706746