SVETAINĖS ŽEMĖLAPIS Programa PROJEKTAI PROJEKTŲ VYKDYTOJAMS Renginiai Nuorodos Kontaktai
Šią programą remia Europos Sąjunga 
Te start E-mail Sitemap
EUROPOS KAIMYNYSTĖS IR PARTNERYSTĖS PRIEMONĖ
2007-2013 BENDRADARBIAVIMO PER SIENĄ PROGRAMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTARUSIJA
To start

Odos ir plaučių vėžio gydymo bei diagnostikos paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimas, panaudojant informacines technologijas

Trumpas pavadinimas: IHSIT-CD


PRIORITETAS 2: BENDRI IŠŠŪKIAI

Priemonė 2.2.: Švietimo, sveikatos ir socialinės apsaugos sektorių plėtros skatinimas

Paramos gavėjas: Baltarusijos nacionalinis technikos universitetas (Minskas, Baltarusija)

Partneriai: Nacionalinis vėžio institutas (Vilnius, Lietuva), Baltarusijos N.N. Aleksandrovo nacionalinis vėžio centras (Lesnoj, Minsko rajonas, Baltarusija), Vitebsko valstybinis medicinos universitetas (Vitebskas, Baltarusija), Vilniaus universitetas (Vilnius, Lietuva)

PROBLEMA: Šiandien vėžys vis dar kelia grėsmę daugeliui Lietuvos ir Baltarusijos gyventojų. Pavyzdžiui, Lietuvoje ir Baltarusijoje kasmet diagnozuojama virš 3000 plaučių vėžio atvejų. Per pastaruosius 30-40 metų taip pat smarkiai padaugėjo odos vėžio atvejų. Projektas sustiprins lyderiaujančių nacionalinių sveikatos apsaugos (onkologijos) įstaigų bendradarbiavimą per sieną ir sukurs efektingą irnovatoriškomis informacinėmis technologijomis paremtą įrankį, kuris sudarys sąlygas laiku diagnozuoti vėžį ir priimti geresnius gydymo sprendimus, paremtus išsamesne atvejų analize. Tam, kad būtų užtikrinti geresni ir tikslesni diagnozės rezultatai, ypač svarbu turėti didelę vėžinių susirgimų atvejų duomenų bazę. Projekto metu bus sujungtos Baltarusijos ir Lietuvos duomenų bazės.

TIKSLAS: Projektu siekiama gerinti sveikatos apsaugą Baltarusijoje ir Lietuvoje ir skatinti lyderiaujančių Lietuvos ir Baltarusijos mokslo ir gydymo įstaigų tarpkultūrinę komunikaciją. Tikimasi tai pasiekti kuriant profesinius tinklus ir sudarant geresnes darbo sąlygas onkologijos profesionalams.

 

REZULTATAI IR PRODUKTAI:

Projekto metu partneriai sukūrė informacinėmis technologijomis paremtą automatinės odos ir plaučių vėžio atvejų diagnostikos sistemą, veikiančią abiejose sienos pusėse.

Naudodami modernius įrankius, bendrosios praktikos gydytojai fotografuoja įtartinus vėžio atvejus. Abipus sienos veikianti informacinėmis technologijomis paremta sistema lygina šias nuotraukas su duomenų bazėje esančiais klinikiniais pavyzdžiais ir palengvina diagnostiką. Partnerių ekspertų bendruomenė analizuoja probleminius atvejus ir teikia konsultacijas internetu, taip pagerindami diagnostikos galimybes.

Tam, kad automatizuota sistema imtų veikti, partneriai įsigijo šiuolaikinę vėžio diagnostikos įrangą ir informacinių technologijų įrangą bei programas.

Projekto numeris:LLB-2-242
Paramos sutarties numeris:1S-139
Visas biudžetas:882 878,71 €
ES paramos suma:794 590,83 €
Įgyvendinimo laikotarpis:22 mėnesiai (2013.02-2014.12)
Kontaktai:Viatcheslav Barkalin
65 Nezalezhnasci prospektas, 220013 Minskas, Baltarusija
+375 17 293 9322; barkaline@yahoo.com
; www.bntu.by

Paskutinis atnaujinimas: 2017-08-30 16:32:07
{TEKSTAS: copyright}
Lankytojų statistika: Šiandien apsilankė: 88
Iš viso apsilankė: 1706746