SVETAINĖS ŽEMĖLAPIS Programa PROJEKTAI PROJEKTŲ VYKDYTOJAMS Renginiai Nuorodos Kontaktai
Šią programą remia Europos Sąjunga 
Te start E-mail Sitemap
EUROPOS KAIMYNYSTĖS IR PARTNERYSTĖS PRIEMONĖ
2007-2013 BENDRADARBIAVIMO PER SIENĄ PROGRAMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTARUSIJA
To start

Muziejų vartai


PRIORITETAS 1: TVARIOS EKONOMINĖS IR SOCIALINĖS PLĖTROS SKATINIMAS
Priemonė 1.4: kultūrinio ir istorinio paveldo apsauga bei rėmimas, turizmo abipus sienos skatinimas

Paramos gavėjas: Latgalos planavimo regionas (Daugpilis, Latvija)
Partneriai: Latgalos regiono plėtros agentūra (Daugpilis, Latvija); Polocko rajono vykdomasis komitetas (Polockas, Baltarusija); Utenos kraštotyros muziejus (Utena, Lietuva)

PROBLEMA: Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos pasienio teritorijoje gausu lobių, kurie galėtų pritraukti turistus. Tačiau šiuo metu tik dalis jų, t.y. gamtos ištekliai ir kaimo turizmas, išnaudojami turizmo tikslais. Turtai, kurie galėtų būti įrašyti į turistų "lankomų vietų" sąrašus, yra pasienio regiono muziejai. Deja, dauguma muziejų yra nusidėvėję. Jiems reikalingos modernios technologijos, techninė įranga dokumentų tvarkymui ir kitiems kasdieniams darbams bei renovacija. Muziejų darbuotojams taip pat trūksta žinių kūrybinio mąstymo, marketingo, informacinių technologijų ir kitose srityse. Partneriai iš 3 šalių sujungia savo jėgas, tam kad padėtų muziejams įsitvirtinti turizmo maršrutuose.

TIKSLAI: Projekto tikslas – remti kultūrinį paveldą Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos pasienio teritorijoje. Padidinti muziejų darbuotojų kompetenciją, kurti bendrus turistinius produktus muziejuose, pagerinti jų infrastruktūrą ir ekspozicijas bei sukurti ir įgyvendinti marketingo projektus.REZULTATAI IR PRODUKTAI: Projektas paskatino Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos muziejų bendradarbiavimą.

Daugiau kaip 50 asmenų, dirbančių muziejuose, lankė kūrybinio mąstymo, ekspozicijų kompozicijos, vaizdinės komunikacijos, ekonominės veiklos pagrindų, informacinių ir komunikacijos technologijų, turizmo produktų rinkodaros ir turizmo gidų mokymo kursus.

Buvo pagerintos 19 trijų šalių muziejų eskpozicijos ir pagrindinė infrastruktūra. Sukurtos kultūros objektų 3D virtualios mobilios programėlės. Partneriai sukūrė naują turizmo maršrutą, jungiantį regionų muziejus.

Įvyko 3 įspūdingi istoriniai ir kultūriniai renginiai.

Projekto numeris:LLB-2-208
Paramos sutarties numeris:1S-133
Visas biudžetas:1 428 494,77 €
ES paramos suma:1 285 645,27 €
Įgyvendinimo laikotarpis:22 mėnesiai (2013.02-2014.12)
Kontaktai:Jānis Veips
Atbrivosanas aleja 95, Rezekne LV-4601, Latvia
+37129427490; janis.veips@latgale.lv; www.latgale.lv

Paskutinis atnaujinimas: 2017-08-30 15:42:28
{TEKSTAS: copyright}
Lankytojų statistika: Šiandien apsilankė: 1697
Iš viso apsilankė: 1706746