LAPAS KARTE Programma PROJEKTI ZONA ĪSTENOTĀJIEM Notikumi Saites Kontakti
Šo programmu finansē Eiropas Savienība
Te start E-mail Sitemap
EIROPAS KAIMIŅATTIECĪBU UN PARTNERĪBAS
INSTRUMENTS 2007-2013 PĀRROBEŽU SADARBĪBAS PROGRAMMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTKRIEVIJA
To start
EKPI PSP Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas programmas komunikācijas komanda padod Jums ziņas par veiksmīgām kopīgām Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas iniciatīvām, kas notiek ārpus mūsu Programmas.

2013-06-25 LAIMĒ FOTO KAMERU UN BRAUCIENU UZ BRISELI 2 PERSONĀM. EIROPAS KOMISIJAS KONKURSS

Eiropas Komisija vēlas redzēt, kā tiek izmantotas ES investīcijas tavā apdzīvotajā teritorijā, un atzīmēt projektus, kas sniedz reālu ieguldījumu vietējai sabiedrībai.

Viss, kas jums jādara, lai piedalītos konkursā, ir jānobildē ES finansēts projekts, par kuru jūs zināt vai esat to redzējuši. Bildē jābūt ES karogam un plāksnei vai stendam ar ES finansējuma informāciju.

Tad dalies ar savu bildi, lai laimētu €1 000 digitālās kameras iegādei un ceļojumam 2 personām uz Briseli 2013. gada oktobrī.

Jūsu darbu iesniegšanas termiņš ir 2013. gada 23. augusts, plkst. 12:00 pēc Centrāleiropas vasaras laika. ATSAUCE

Piedalies arī ĪSFILMU konkursā, kuru organizē Viļņas Apvienotais tehniskais sekretariāts un laimē vērtīgas video balvas. Piesaki savu filmas ideju līdz 2013. gada 1. jūlijam. ATSAUCE


2012-11-29 BALTKRIEVIJAS NACIONĀLĀ IZSTĀDE „BELEXPO“ LATVIJĀ

 No 6. līdz 9. decembrim Rīgā, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks Baltkrievijas Republikas IX Nacionālā izstāde Latvijas Republikā.

Lai veicinātu tālāku divpusējas tirdzniecības un ekonomiskās un investīcijas sadarbības attīstību, tiešu biznesa kontaktu dibināšanu ar partneriem Baltijas valstīs, izstāžu centrā Ķīpsalā 6.decembrī notiks arī Baltkrievijas un Latvijas investīciju forums, savukārt 7.decembrī iecerēta kontaktu-kooperācijas birža.

Visi pasākumi ir bezmaksas.

Vairāk informācijas par forumu
Pieteikuma anketa
Izstādes dalībnieku saraksts
Baltkrievijas kooperācijas biržas dalībnieki

avoti: Rēzeknes novads un LatBel.lv


2012-10-11 "PĀTERNIEKOS" PILNĪBĀ TIKS ATJAUNOTA TRANSPORTLĪDZEKĻU KUSTĪBA

Valsts ieņēmumu dienests informē, ka no 2012. gada 15. oktobra plkst. 00:00 pilnībā tiks atjaunota transportlīdzekļu kustība caur Grigorovščinas (Pāternieku) muitas kontroles punktu (MKP). Šo MKP varēs šķērsot gan personas, gan kravas un vieglās automašīnas, autobusi un citi transportlīdzekļi.

Rekonstrukcijas darbi Grigorovščinas MKP turpināsies arī nākamajā gadā, kad plānots pabeigt padziļinātās kontroles kompleksa un centrālās ēkas būvniecību un laukumu izbūvi, taču šie darbi neietekmēs transportlīdzekļu kustību.

avots: Valsts ieņēmumu dienests


2012-09-17 LATGALE AICINĀ UZ STARPTAUTISKO INVESTĪCIJU FORUMU

Šī gada 20.-21. septembrī Daugavpilī (Domes konferenču zālē, K.Valdemāra ielā 1) notiks Starptautiskais Investīciju forums „Latgale – Eiropas Savienības Austrumu vārti”. Tajā piedalīsies Eiropas Komisijas, Latvijas Republikas ministriju, Latgales un citu reģionu, republikas centru, partnervalstu, ārvalstu pārstāvji, tostarp no Magdeburgas (Vācija), Rēzeknes (Latvija), Ignalinas (Lietuva), Magņitogorskas (Krievija) reģioniem, kā arī ārvalstu vēstniecību Latvijā pārstāvji.

Foruma ietvaros tiks organizēti investīciju objektu apmeklējumi un diskusijas darba grupās, kā arī uzņēmēju izstādes Olimpiskajā centrā (Stadiona ielā 1).

Dalība forumā ir bezmaksas. Foruma darba valodas: latviešu, lietuviešu, krievu un angļu.

avots: Daugavpils pilsētas dome


2012-08-09 "PĀTERNIEKOS" UZ LAIKU PILNĪGI SLĒGTA TRANSPORTLĪDZEKĻU KUSTĪBA

Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka no 2012. gada 15. jūlija līdz 15. oktobrim visiem robežšķērsotājiem ir slēgts Grigorovščinas muitas kontroles punkts (MKP) uz Baltkrievijas Republikas valsts robežas ar Latvijas Republiku. Līdz ar to 3 mēnešus būs slēgts arī Latvijas pusē esošais Pāternieku MKP.

VID atvainojas par sagādātajām neērtībām un aicina laikus izvēlēties robežšķērsošanas vietu kravu nogādāšanai saņēmējvalstī un pārliecināties, vai caur izvēlēto Krievijas Federācijas vai Baltkrievijas Republikas muitas kontroles punktu ir atļauts pārvietot ievedamo preci.

Neskaidrību vai jautājumu gadījumā iedzīvotājus aicina zvanīt uz VID informatīvo tālruni 1898, izvēloties sarunas tēmu „muita".

avots: Valsts ieņēmumu dienests

2012-07-27 ATVĒRTS JAUNS AUTOBUSU MARŠRUTS MINSKA-VIĻŅA-PAŅEVEŽA-RĪGA

18.jūlijā Latvijas vēstniecībā Baltkrievijā notika SIA Lux Express jaunā autobusu maršruta Minska – Viļņa - Paņeveža – Rīga atklāšanas prezentācija. Pasākumu kuplā skaitā apmeklēja Baltkrievijas masu mediju pārstāvji, tūrisma firmu darbinieki, kā arī Latvijas vēstniecības Baltkrievijā Biznesa kluba dalībnieki. Pēc prezentācijas visiem bija iespēja izbaudīt īpašo komfortu, ko sniedz Lux Express autobusi, piedaloties īsā izbraucienā pa Minskas ielām.

Jaunā maršruta atvēršana ir nozīmīgs solis ērtas un ātras satiksmes starp Rīgu un Minsku pilnveidošanai, jo tagad tūristi un uzņēmēji īsā laikā varēs nokļūt no Rīgas uz Minsku un atpakaļ, izmantojot autobusus ar ērtām sēdvietām, bezmaksas bezvadu interneta pieslēgumu, kā arī bezmaksas karstajiem dzērieniem un laikrakstiem.

avots: LR vēstniecība Baltkrievijā


2012-06-22 VITEBSKA AICINĀ UZ STARPTAUTISKO INVESTĪCIJU FORUMU

Šī gada 25.-26. jūnijā Vitebskā notiks Starptautiskais Investīciju forums. Tajā piedalīsies Vitebskas apgabala reģionu, republikas apgabalu centru, partnervalstu, ārvalstu pārstāvji, tostarp no Haskovas (Bulgārija), Rēzeknes (Latvija), Zielona Goras (Polija), Krievijas Federācijas reģioniem (Stupino, Smoļenska), kā arī ārvalstu vēstniecību Baltkrievijā pārstāvji.

Foruma ietvaros tiks organizēta kontaktu birža sadarbības protokolu, vienošanās un rīcības plānu parakstīšanai.

Dalība forumā ir bezmaksas. Papildus informācija pa tālruņiem Baltkrievijā 8-0212-36 00 11, 8-0212-36 01 65, 8-029-594-82-50.

avots: Vitebskas izpildkomiteja


2012-05-16 LATVIJAS TŪRISMA OPERATORI MEKLĒ SADARBĪBAS PARTNERUS BALTKRIEVIJĀ

No šodienas un līdz 18.maijam Latvijas tūroperatori iepazīsies ar Vitebskas apgabala tūrisma piedāvājumu. Vizītes ietvaros tiks pievērsta uzmanība dabas un kultūrvēsturiskā tūrisma objektu apskatei, kā arī tiks izvērtēta apgabala tūrisma infrastruktūra. Latvijas uzņēmējiem šie temati ir nozīmīgi, lai piedāvātu tūrisma maršrutus uz Baltkrieviju ne vien Latvijas iedzīvotājiem, bet arī ceļotājiem no citām Eiropas valstīm, tādējādi nodrošinot pakalpojumu eksportu.

Vizīti organizē Latvijas Republikas konsulāts Vitebskā un Latvijas Republikas vēstniecība Baltkrievijā sadarbībā ar Vitebskas apgabala izpildkomiteju un Baltkrievijas Republikas Tūrisma un sporta ministriju.

avoti: LR vēstniecība Baltkrievijā un nra.lv


2012-05-07 „ES SADARBĪBA SEKMĪGAI AUSTRUMU PARTNERĪBAI”: JAUNS IZDEVUMS LAI ATZĪMĒTU TREŠO GALVENĀS POLITIKAS IEVIEŠANAS GADADIENU

Jaunais izdevums „ES sadarbība sekmīgai Austrumu Partnerībai” ir publicēts šodien lai atzīmētu trešo Prāgas samita gadadienu, kas oficiāli uzsāka Austrumu Partnerības iniciatīvu (2009. gada 7. maijā).
Attīstības un sadarbības ģenerāldirektorāta – EuropeAid – sagatavota, šī publikācija sniedz pārskatu par ES sadarbību ar tās austrumu kaimiņvalstīm Austrumu Partnerības ietvaros. Tajā apskatīti iniciatīvas galvenie elementi un tas sniedz uzsākto divpusējo un reģionālo sadarbības programmu konkrētus piemērus
.

avots: atsauce


2012-04-10 IZSTĀDE „LATVIJAS TEKSTILMĀKSLA”

Popularizējot Latvijas tekstilmākslu starptautiski Vitebskas mākslas muzejā (Baltkrievija), no 2012. gada 3. aprīlim līdz 24.aprīlim ir skatāma izstāde „Latvijas tekstilmāksla”.

Izstādes kodolu veido Latvijas Tekstilmākslas asociācijas biedru 44 darbi, izstādē eksponēti Irēnas Andrejevas, Jekaterinas Apales, Elīnas Veilandes-Apines, Antras Augustinovicas, Aijas Baumanes, Irisas Blumates, Rutas Bogustovas, Ingas Vasiļjevas, Ivetas Vecenānes, un citu mākslinieku darbi.

Mākslinieku radītajos tekstildarbos izmantoti visdažādākie materiāli - lins, vilna, kokvilna, sintētika, papīrs, kā arī citi netradicionāli materiāli.
Izstāde notiek starptautiskā projekta „Eiropas mākslas skolas” ietvaros. Izstādi atbalsta Latvijas Republikas konsulāts Vitebskā. Konsulāta vadītāja Dagnija Lāce-Ate uzsvēra esošās spēcīgas  kultūras saites starp Vitebskas un Daugavpils pilsētām, tostarp kopīgas piedalīšanās ES finansētā projekta „Daugavpils un Vitebska: kultūras sadarbības veicināšana” Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros
.

VIDEO

avoti: Latvijas Mākslas Akadēmija un BELTA


 

2012-03-28 LATVIJA, LIETUVA UN BALTKRIEVIJA PIEDALĀS BALTIJAS JŪRAS AIZSARDZĪBAS PROJEKTĀ

Notekūdeņu attīrīšanas uzņēmumi no Daugavpils (Latvija), Kauņas (Lietuva), Grodņas, Molodečna, Baranovičiem un Vitebskas (Baltkrievija) ir partneri projektā PRESTO, kas tiek fokusēts uz tādiem jautājumiem, kā ūdens skaidrības samazināšana, kaitīgo aļģu masas izplātīšana un dubļainas pludmales Baltijas jūrā.

Veiksmīga ūdens resursu transnacionālā vadība starp Baltkrieviju un ES uzlabos ūdens kvalitāti upēs Nemans, Daugava un Baltijas jūrā caur tiešo ieguldījumu modernās barības vielu atdalīšanās tehnoloģijās četrās Baltkrievijas notekūdeņu attīrīšanas uzņēmumos.

Projektu finansē INTERREG IVB Baltijas jūras reģiona programma 2007-2013. Projekta kopējais budžets ir 4,5 milj. eiro.

avoti: DeFakti.lv un PRESTO projekts


2012-03-19 "PĀTERNIEKOS" UZ LAIKU TIEK SLĒGTA KRAVAS TRANSPORTLĪDZEKĻU KUSTĪBA

Uz Baltkrievijas robežas ar Latviju esošā Grigorovščinas muitas kontroles punkta rekonstrukcijas dēļ uz laiku tiek slēgta kravas transportlīdzekļu kustība caur Pāternieku muitas kontroles punktu (MKP).
No šī gada 15.marta līdz 15.oktobrim Grigorovščinas MKP ir noteikti transporta kustības ierobežojumi - caur šo robežšķērsošanas vietu šķērsot robežu varēs tikai vieglās automašīnas un tālsatiksmes autobusi.

Rekonstrukcijas darbu laikā pilnībā ir slēgta kravas transportlīdzekļu kustība caur Grigorovščinas MKP. Attiecīgi ierobežojumi no šī gada 15.marta līdz 15.oktobrim ir spēkā arī Latvijas pusē esošajā Pāternieku MKP.

Valsts ieņēmumu dienests (VID) aicina laikus izvēlēties robežšķērsošanas vietu kravu nogādāšanai saņēmējvalstī un pārliecināties, vai caur izvēlēto Krievijas Federācijas vai Baltkrievijas Republikas muitas kontroles punktu ir atļauts pārvietot ievedamo preci.
Neskaidrību vai jautājumu gadījumā iedzīvotājus aicina zvanīt uz VID informatīvo tālruni 1898, izvēloties sarunas tēmu „muita".

avoti: Valsts Robežsardze un Grani.lv

2012-02-29 BALTKRIEVIJA IZSNIEDZ PIRMĀS PIEROBEŽAS SATIKSMES ATĻAUJAS

28. februārī Latvijas konsulāts Vitebskā izsniedza pirmās pierobežas satiksmes atļaujas Baltkrievijas iedzīvotājiem. No 200 Baltkrievijas pilsoņiem iekļautiem sarakstos Latvijas konsulātā ir griezušies 30 cilvēki. No Latvijas puses personu skaits kas ir iesnieguši dokumentus no 1. februāra jau ir pārsniedzis 2300 cilvēku. Kopā šīs vienošanās skar 200 000 Latvijas un Baltkrievijas pierobežas iedzīvotāju intereses.

Baltkrievijas konsulāts Daugavpilī sāks izsniegt atļaujas 1. martā.

Baltkrievijas Valsts Robežsardzes komiteja izveidoja speciālo resursu www.traffic.gpk.gov.by, kur Latvijas un Lietuvas pierobežas iedzīvotāji var apskatīt, kādi dokumenti nepieciešami, lai varētu saņemt speciālo pierobežas satiksmes atļauju. Tāda veida informāciju var uzzināt arī vietējās pašvaldībās.

Tādējādi vietējā pierobežas satiksme ar Latviju stājās spēkā. Tomēr vienošanās tiks īstenota pilnībā kad atļaujas turētājs veiks savu pirmo braucienu. Tas varētu notikt marta sākumā.

avots: www.tvr.by


2012-02-20 DAUGAVPILS STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS

Daugavpilī 23.-25. februārī sabrauks maskotāji no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas un priecēs skatītājus ar dažādu tautu atraktīvām, aktieriskām un izdomu bagātām maskošanās tradīciju pārvērtībām.

Vistuvākie kaimiņi - lietuvieši - Naļšas muzeja senās folkloras ansamblis „Dobile” rādīs savu dancojošo lāci programmā „Jokdari”, bet baltkrievu - Vitebskas jauniešu tautas teātra „Koleso” forumizrādes galveno varoņu liktenis tiks izlemts tiešā kontaktā ar skatītāju.

avots: Latviešu Kultūras Centrs
2012-02-08 BALTKRIEVIJAS, LATVIJAS UN LIETUVAS EKO ORGANIZĀCIJAS VAR PIETEIKTIES 7 MILJONU EIRO VĒRTAM LĪGUMAM

Eiropas Komisija ir publicējusi iepirkuma paziņojumu uz pieteikšanos 7 miljonu eiro līgumam par «Clima East» programmas pirmo komponentu: atbalsts klimata pārmaiņu mazināšanai un pielāgošanai Krievijā un austrumu kaimiņvalstīs. Termiņš pieteikumu saņemšanai ir 2012.gada 17.februāris.

«Clima East» vispārīgais mērķis ir atbalstīt partnervalstis, lai tās būtu labāk sagatavotas siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai un labāk tiktu galā ar klimata pārmaiņu ietekmi. Konkrētais mērķis ir veicināt uzlabotu klimata pārmaiņu politiku, stratēģijas un tirgus mehānismus partnervalstīs, kuras ir labi informētas par ES likumdošanu, atbalstot reģionālo sadarbību un uzlabojot informācijas pieejamību par ES klimata pārmaiņu politiku, likumdošanu un pieredzi.

Projekta ilgums ir 48 mēneši, ar paredzamo sākumu 2012.gada augustā.

Lasīt vairāk: ATSAUCE

2012-02-03 BALTKRIEVIJA IZVEIDOJA SPECIĀLO RESURSU LATVIJAS UN LIETUVAS PIEROBEŽAS IEDZĪVOTĀJIEM

Baltkrievijas Valsts Robežsardzes komiteja izveidoja speciālo resursu www.traffic.gpk.gov.by, kur Latvijas un Lietuvas pierobežas iedzīvotāji var apskatīt, kādi dokumenti nepieciešami, lai varētu saņemt speciālo pierobežas satiksmes atļauju.

avots: Dagdas novada portāls

2012-01-18 BALTKRIEVIJA NOSAKA BEZVĪZU REŽĪMU 2014. GADA PASAULES ČEMPIONĀTA HOKEJĀ DALĪBNIEKIEM UN TŪRISTIEM

Periodā no 2014. gada 25. aprīlim līdz 31. maijam Baltkrievija nosaka bezvīzu režīmu iebraukšanai visiem Pasaules čempionāta hokejā oficiālajiem dalībniekiem un ārvalstu tūristiem. 16. janvārī Aleksandrs Lukašenko parakstīja atbilstošu rīkojumu.

Par bezvīzu ieceļošanas pamatu oficiālajiem čempionāta dalībniekiem būs to iekļaušana Starptautiskās Hokeja federācijas čempionāta oficiālās akreditācijas sistēmas sarakstos, un tūristiem – oriģinālā vai elektroniskā biļete uz čempionāta spēlēm. Oficiālajiem čempionāta dalībniekiem un ārvalstu tūristiem nebūs nepieciešami medicīniskās apdrošināšanas līgumi.

avots: BELTA


 

2012-01-17 LATVIJAS UN LIETUVAS MĀKSLINIEKI AICINĀ UZ KOPĪGĀM IZSTĀDĒM

Latgales Plānošanas reģions Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas atbalstītā projekta „Radošo industriju attīstība Latvijas - Lietuvas pierobežas reģionos"  ietvaros rīko foto izstādi „Mani stāsti" un audio un video izstādi „Paralēlās ainavas”.

Izstādēs piedalās jaunie mākslinieki no Latvijas (Latgales reģions, Liepāja, Jelgava, Kuldīga, Rundāle, Ventspils, Pļaviņas, Ozolnieki, Aizkraukle) un Lietuvas (Šauļi, Klaipēda, Rokiškis, Birstonas, Visaginas).

Ar izstāžu palīdzību tiks atklātas aktuālās tendences jauno fotomākslinieku un jauno video un audio mākslinieku pieejās un skatījumos, pētot ainavas, interjerus un cilvēkus, kā arī inscenējot pārsteidzošo un dokumentējot ikdienišķo.

Foto izstāde tiek atvērta Rēzeknes kultūras namā, Brāļu Skrindu ielā 3, Rēzeknē 18.01.2012 plkst. 15:00
Video izstāde tiek atvērta Daugavpils Universitātes Mākslas galerijā Saules ielā 1/3, Daugavpilī 20.01.2012 plkst. 15:00

avots: LATGALE.lv


 

Last Update: 2013-06-25 14:38:50
{TEKSTAS: copyright}
Apmeklētāju statistika: Šodien: 648
Kopā: 1706746