LAPAS KARTE Programma PROJEKTI ZONA ĪSTENOTĀJIEM Notikumi Saites Kontakti
Šo programmu finansē Eiropas Savienība
Te start E-mail Sitemap
EIROPAS KAIMIŅATTIECĪBU UN PARTNERĪBAS
INSTRUMENTS 2007-2013 PĀRROBEŽU SADARBĪBAS PROGRAMMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTKRIEVIJA
To start

AICINA TAUTAS MĀKSLAS FESTIVĀLS "AUGŠDAUGAVA 2011"

Daugavpils novada dome šā gada 28.- 29. maijā rīko Starptautisko tautas mākslas festivālu „Augšdaugava 2011” .  Pasākuma mērķis ir popularizēt Daugavpils novada izcilās dabas vērtības, tradīcijas un kultūras mantojumu, veicināt amatniecības un tūrisma attīstību, sekmēt novada iedzīvotāju radošo aktivitāti, stiprināt pārrobežu sadarbību.

Festivālā būs pārstāvēti Zarasu un Roķišķu rajoni (Lietuva), Braslavas rajons (Baltkrievija), Lomžas rajons (Polija), Bad Doberan pašvaldība (Vācija), San’t Angelo in Vado pašvaldība (Itālija).

28. maijā
no plkst.19:00 – Deju kolektīvu „Sadancis” Vaboles pagasta parkā
plkst. 22:00 – Zaļumballe - spēlē grupa „Bruoļi optimisti”

29. maijā
no plkst. 11:00 – pasākumi dabas parkā „Daugavas loki” (Naujenes pagasts, Slutišķu ciems). Paredzēta plaša programma – rīta dievkalpojums, radošās darbnīcas, amatnieku un ražotāju tirdziņi, starptautisko sadarbības partneru un Daugavpils kolektīvu koncerti, danči un rotaļas, saulespuķu dārza stādīšana, izstādes, sporta aktivitātes, izjādes ar zirgiem un izklaides bērniem.

avots: www.dnd.lv


VASARĀ JAUNS PASAŽIERU VILCIENS: RĪGA-MINSKA

Šī gada 1.jūnijā Latvijas dzelzceļš sadarbībā ar Baltkrievijas dzelzceļu atklāj jaunu pasažieru vilciena maršrutu Rīga-Minska.

Vilciens Rīga–Minska apstāsies šādās stacijās: Krustpils, Daugavpils, Indra, Bigosova, Verhņedvinska, Polocka, Kruļevščizna, Molodečna. Nonākot galastacijā Minskā, pasažieri varēs doties tālāk gan uz Melnās jūras kūrortiem – Anapu, Adleru, Odesu,- kā arī uz dažādām Eiropas pilsētām: Berlīni, Prāgu, Kijevu un Varšavu.
 
No Minskas vilciens aties plkst. 20:07 un pienāks Rīgā plkst. 08:00 nākamajā dienā, savukārt, no Rīgas vilciens aties plkst. 19:00 un pienāks Minskā plkst. 07:30 nākamajā dienā, tādā veidā piedāvājot pasažieriem ērtus savienojumus ar tālākiem galamērķiem. Vasaras periodā no 1.jūnija līdz 31.augustam vilciens kursēs katru dienu, pēc šī perioda no Rīgas un Minskas – sestdienās un svētdienās.
 
avots: LR Satiksmes ministrija


PREZENTĒ PIRMO LATVIEŠU – BALTKRIEVU VĀRDNĪCU
 
Latvijas vēstnieks Baltkrievijā Mihails Popkovs prezentēja pirmo latviešu – baltkrievu un baltkrievu - latviešu vārdnīcu Minskā izstādes Masu informācijas līdzekļi Baltkrievijā ietvaros. Pasākumā piedalījās Baltkrievijas Informācijas ministrijas un Zinātņu Akadēmijas pārstāvji, Latvijas Baltkrievu savienības vadītāji un aktīvisti, kā arī citi interesenti.
 
Savā uzrunā vēstnieks uzsvēra, ka vārdnīcas izdošana ir zīmīgs un apsveicams notikums un vienlaicīgi labs abu valstu dažādu institūciju un komercstruktūru veiksmīgas sadarbības piemērs. Pie lasītājiem un lietotājiem ir nonācis filoloģijas zinātņu doktores Mirdzas Ābolas (1923 – 2007) sāktais darbs. Viņas rokrakstu apstrāde, grāmatas pabeigšana un sagatavošana iespiešanai notika Baltkrievijas Zinātņu Akadēmijas Valodas un literatūras institūtā. Savukārt vārdnīcas izdošana tika veikta Latvijā.
 
Pirmajā latviešu – baltkrievu un baltkrievu - latviešu vārdnīcā iekļauti aptuveni 40 tūkstoši pamatvārdu, kas atspoguļo mūsdienu latviešu un baltkrievu literārās valodas tradicionālo, sabiedriski politisko, populārzinātnisko leksiku, nedaudz arī zinātniski tehnisko terminoloģiju. Vārdnīca pieder pie tā saucamā autora vārdnīcu tipa. Tā atšķiras no parastām divvalodu tulkošanas vārdnīcām ar autoru specifisku pieeju, piemēram, leksikas atlasei. Vārdnīca būs noderīga ne tikai tulkotājiem un tiem, kam ir interese par baltkrievu valodu. Tā palīdzēs ikvienam, kas lieto un kam nav zudusi interese par latgaļu valodu, jo vārdnīca var kļūt par lielisku izziņas avotu, lai saprastu gan baltkrievu valodas ietekmi uz Latgales dialektiem un izloksnēm, ka arī, lai saprastu to latgaļu vietvārdu nozīmi, kuri ir palikuši ārpus oficiālajām vārdnīcām.
 
avots: Diena.lv


Last Update: 2011-09-13 10:18:45
{TEKSTAS: copyright}
Apmeklētāju statistika: Šodien: 122
Kopā: 1706746