LAPAS KARTE Programma PROJEKTI ZONA ĪSTENOTĀJIEM Notikumi Saites Kontakti
Šo programmu finansē Eiropas Savienība
Te start E-mail Sitemap
EIROPAS KAIMIŅATTIECĪBU UN PARTNERĪBAS
INSTRUMENTS 2007-2013 PĀRROBEŽU SADARBĪBAS PROGRAMMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTKRIEVIJA
To start

2014. gada 29. maijā Smorhoņā, Baltkrievijā, pie dzelzceļa stacijas „Soli” notika praktiskās mācības, kurās piedalījās Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas ugunsdzēsēji glābēji. Mācību mērķis bija pārbaudīt jauno aprīkojumu, personālsastāva zināšanas un dienestu savstarpējo sadarbību.

Pēc mācību scenārija tika paredzēts, ka pasažieru autobuss, braucot pāri dzelzceļa pārbrauktuvei, sadūries ar kravas vilcienu. Rezultātā no vilciena cisternām izplūst amonjaks un naftas produkti. Autobusā atrodas cietušie, kuriem nepieciešama palīdzība. Intensīvas amonjaka izgarošanas rezultātā veidojas mākonis ar bīstamo vielu un izplatās tuvākajā apkārtnē, kur atrodas dzīvojamās mājas.

Mācībās tika iesaistītas vairāk nekā 100 triju valstu ugunsdzēsēji glābēji un ap 30 tehnikas vienības. Pēc mācībām notika visas projekta ietvaros iegādātās tehnikas demonstrācija. 

Speciāls aprīkojums amonjaka un naftas noplūžu un ķīmiskā piesārņojuma likvidācijai un dekontaminācijas veikšanai tika iepirkts un šīs kopīgās mācības tika rīkotas Eiropas Savienības Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projektā „Civilās aizsardzības sistēmu sadarbība negadījumos, kas saistīti ar bīstamo kravu transportēšanu Latvijas – Lietuvas – Baltkrievijas pārrobežu reģionā” (LLB-2-247).

  

Vairāk informācijas un VIDEO.

Last Update: 2014-08-14 17:50:44
{TEKSTAS: copyright}
Apmeklētāju statistika: Šodien: 1752
Kopā: 1706746