LAPAS KARTE Programma PROJEKTI ZONA ĪSTENOTĀJIEM Notikumi Saites Kontakti
Šo programmu finansē Eiropas Savienība
Te start E-mail Sitemap
EIROPAS KAIMIŅATTIECĪBU UN PARTNERĪBAS
INSTRUMENTS 2007-2013 PĀRROBEŽU SADARBĪBAS PROGRAMMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTKRIEVIJA
To start
2011-06-30 ES IEROSINA PAR 40 PROCENTIEM PALIELINĀT KAIMIŅATTIECĪBU FINANSĒJUMU 16,1 MILJARDU EIRO APJOMĀ PERIODAM 2014-2020

Kopumā 16,1 miljardi eiro tiks piešķirti Eiropas Kaimiņattiecību instrumentam (EKI), saskaņā ar paziņojumu par budžetu nākamajam finansēšanas periodam 2014-2020, ko pieņēma Eiropas Komisija. Ja ierosinājums tiks pieņemts, jaunais finansējums kaimiņattiecību politikai pieaugs par vairāk nekā 40%, salīdzinot ar 11,4 miljardiem eiro, kas piešķirti pašreizējam Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumentam (EKPI) finansēšanas periodam 2007-2013.

Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet: SAITE


AIRBALTIC UN BELAVIA ATJAUNO SADARBĪBU

No 1. jūlija Baltkrievijas aviosabiedrība „Belavia” atsāk sadarbību ar Latvijas aviosabiedrību airBaltic saskaņā ar vienošanās par kopīgu Minska-Rīga lidojuma ekspluatāciju.

Pasažieriem ikdienā būs iespēja ceļot starp Minsku un Rīgu. Lidojuma laiks ir 65 minūtes. Minimālā biļetes cena vienā virzienā ekonomiskajā klasē – 78 eiro (papildus lidostas nodokļi un nodevas).

avots: DELFI.LV

ĪSFILMU KONKURSS JAUNIEŠIEM

Baltijas jūras valstu subreģionālās sadarbības (BSSSC) tikla jaunatnes politikas darba grupa uzsāka īsfilmu konkursu – „Baltijas jūras reģions – laba vieta dzīvošanai”.

Šis konkurss ir atvērts visiem jauniešiem vecumā no 15 līdz 30 gadiem no Baltijas jūras valstīm – Vācija, Dānija, Somija, Zviedrija, Norvēģija, Polija, Latvija, Lietuva, Igaunija un Krievija.

Pieteikumu iesniegšanas termiņš: 2011.gada 31.augusts.

Papildus informāciju, konkursa noteikumus un pieteikuma formu var atrast ŠEIT.


AGLONĀ UZSTĀDĪS KARAĻA MINDAUGA PIEMINEKLI

Pieminekli plānots uzstādīt 2013.gadā, Mindauga 750. nāves gadadienā, Aglonas bazilikas teritorijā.

Pieminekļa uzstādīšanas Aglonā viens no idejas iniciatoriem, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Osvalds Zvejsalnieks uzsvēra, ka Mindauga kapavietas iezīmēšana Aglonā un viņa sievas karalienes Martas piemiņas iemūžināšana būs notikums ar starptautisku skanējumu, piemineklis būs kā atgādinājums vēsturiskajai baltu vienotībai.

Aglonā būs vēl viens jauns kultūrvēsturisks objekts, kas būs gan ieguvums novada iedzīvotājiem, gan arī Aglonas viesiem. Pieminekļa uzstādīšana varētu veicināt arī abu valstu kaimiņattiecības.

avots: www.aglona.lv


„SLAVJANSKIJ BAZAR V VITEBSKE 2011“ NOTIKS NO 8. LĪDZ 14. JŪLIJAM

20. starptautiskais mākslas festivāls „Slavjanskij bazar v Vitebske” /Slāvu bazārs Vitebskā/ notiks no 2011. gada 8. līdz 14. jūlijam.

Tiek plānots, ka jubilejas festivāla atklāšanā piedalīsies Nikolajs Baskovs, art-grupas Turecka koris un „Soprano 10”, Aleksandrs Rozenbaums, balets Borisa Eifmana vadībā, un kā koncerta kulminācija – grupas Space ar Didier Marouani uzstāšanās. Beigsies viss ar lāzera šovu grupas kosmiskās mūzikas pavadījumā.

Pirmo reizi Baltkrievijas Diena festivālā kļūs par republikas sasniegumu dažādās jomās izstādi: zinātnē, tehnikā, ražošanā, un, protams, kultūrā. Jankas Kupala Nacionālais akadēmiskais teātris parādīs priekšnesumu "Пинская шляхта" /Pinskas šļahta/, izstāžu zālēs būs izstādīti baltkrievu mākslinieku darbi, kas piedalījās akcijā "Зямля пад белымi крыламi" /Zeme zem baltajiem spārniem/. Krievijas kultūras Dienā notiks Pjatnicka valsts akadēmiskā krievu tautas kora uzstāšanās, kurš 2011 gadā svin savu 100 gadu jubileju. Sabiedrotās valsts Dienā uz Vasaras Amfiteātra skatuves uzstāsies ansamblis "Сябры" /Sjabri/.

Festivāla ietvaros notiks starptautiskais jauno izpildītāju konkurss. Ieplānoti ir arī 25 populāru krievu izpildītāju solo koncerti: Valērija Meladze, Avraama Russo, Aleksandra Rozenbauma, Turecka kora, grupas „Мумий Тролль”, u.c.

Festivāla dienās Vitebskā notiks arī starptautiskais investīciju forums, republikas izstāde-gadatirgus "Малый бизнес в фестивальном Витебске" /Mazais bizness festivāla Vitebskā/, tautas amatniecības gadatirgus "Город мастеров" /Meistaru pilsēta/. Kopā svētku dienās plānots organizēt vairāk par 70 izklaides pasākumu.

Festivāla detalizēta PROGRAMMA


LATVIJA, LIETUVA, BALTKRIEVIJA: GATAVOJAS UZSĀKT VIETĒJO PIEROBEŽAS SATIKSMI

No 1.jūlija Baltkrievijas puse tehniski būs gatava vietējās pierobežas satiksmes uzsākšanai ar Lietuvu un Latviju. Vietējā pierobežas satiksme tiks uzsākta 30 dienu laikā pēc notu apmaiņas starp Ārlietu ministrijām par valsts procedūru pabeigšanu attiecībā uz savstarpējo vienošanos stāšanas spēkā. Sākotnēji vietējā robežas šķērsošana tiks ieviesta ar Lietuvu un Latviju.

Vietējās pierobežas satiksmes režīma izpilde nodrošinās robežu drošību. Īpaši tas attiecas uz vienkāršotās robežšķērsošanas punktiem, kur stādās tikai robežsargi. Tāpēc būtu jāpalielina robežas šķērsošanas punktu personāla skaits un jāpastiprina robežkontroles sistēmu aprīkojums.

Par ceļošanu ārpus pierobežas teritorijas, kas norādīta starpvaldību vienošanās, stāsies spēkā sankcijas pret likumpārkāpējiem, kā arī atteikums saņemt vīzas nākotnē.

Papildus informācija: TUT.BY


Last Update: 2011-09-13 10:14:31
{TEKSTAS: copyright}
Apmeklētāju statistika: Šodien: 105
Kopā: 1706746