LAPAS KARTE Programma PROJEKTI ZONA ĪSTENOTĀJIEM Notikumi Saites Kontakti
Šo programmu finansē Eiropas Savienība
Te start E-mail Sitemap
EIROPAS KAIMIŅATTIECĪBU UN PARTNERĪBAS
INSTRUMENTS 2007-2013 PĀRROBEŽU SADARBĪBAS PROGRAMMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTKRIEVIJA
To start
2011-07-28 LATVIJA VEIDOS EKONOMISKO PĀRSTĀVNIECĪBU BALTKRIEVIJĀ

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) šā gada rudenī plānojusi atklāt ārvalstu ekonomisko pārstāvniecību Baltkrievijā.

Pašlaik tiek meklēts tās vadītājs. Ārvalstu ekonomiskās pārstāvniecības Baltkrievijā vadītāja galvenie amata pienākumi būs izplatīt informāciju Baltkrievijas kompānijām par Latvijas tautsaimniecību, nozarēm, uzņēmējdarbības vidi, Latvijas uzņēmējiem un to precēm, sadarbības iespējām.

Pārstāvniecības vadītājam būs arī jāpiedalās investīciju piesaistes stratēģijas īstenošanā un jāveicina divpusējās ekonomiskās attiecības.

Pretendenti var pieteikties amatam LIAA Personāla vadības nodaļā līdz šā gada 15.augustam.

avots: The Baltic Course


2011-07-21 LATVIJA UN LIETUVA: MISIJA - RADĪT

No 15. līdz 25. septembrim notiks Starptautiskais plenērs „Marks Rotko 2011”, kad 15 mākslinieki no 12 pasaules valstīm (Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Polijas, Igaunijas, Dānijas, Ukrainas, Lielbritānijas, Austrijas, Rumānijas, Armēnijas un Krievijas) ierodas Daugavpilī, lai atrauti no ikdienas dzīves varētu nodoties radošajam procesam. Tas ir divu nedēļu intensīvs radošs darbs, pieredzes apmaiņa, diskusijas, mākslas lasījumi visiem interesentiem, atvērtās durvju dienas pilsētas iedzīvotājiem.

Plenēra atklāšanas svētki, notiks 15. septembrī Vienības laukumā. Kā noslēguma kulminācijas punkts – plenēra darbu izstādes atvēršana Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā 25. septembrī, M.Rotko dzimšanas dienā.

Pašlaik pilsētā tiek realizēts liels projekts – Marka Rotko Mākslas centra izveidošana Daugavpils cietoksnī. Nākotnē mākslas plenēru darbi veidos šā centra ekspozīcijas daļu.

Šogad plenērs notiek  Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.-2013. gadam finansētā projekta „Radošo industriju attīstība Latvijas-Lietuvas pārrobežu reģionā” / Mission: to create ietvaros, ko realizē Daugavpils pilsētas dome sadarbībā ar Utenas Novadpētniecības muzeju.

avots: Daugavpils pilsētas dome


2011-07-19 LIETUVIEŠI UN LATVIEŠI APVIENOJAS ĶIRŠU CIENĪŠANĀ

14.-17. jūlijā Žagarē (Jonišķu rajons, Lietuva) notika 7. Žagares Ķiršu festivāls. Šis ir tradicionālais festivāls Žagarē, kas ir slavena ar savu “Žagarė” ķiršu liķieri. Šogad festivāla nosaukums bija „Sveiks, Brāli”, jo pirmo reizi šis pasākums bija par kopīgu lietuviešu un latviešu festivālu.

Populāras Lietuvas un Latvijas popmūzikas zvaigznes un grupas uzstājās festivāla laikā, ieskaitot Laimu Vaikuli un Rīgas cirku. Bija organizēts arī ķiršu tirdziņš.


avots: Žagares ķiršu festivāls2011-07-15 DAUGAVPILIETIS IEGUVA LIETUVAS ČEMPIONA TITULU

13.-14. jūlijā Marijampolē (Lietuva) notika tradicionālās sacensības vieglatlētikā, kurās šogad piedalījās 300 sportisti no piecām valstīm – Latvijas, Baltkrievijas, Lietuvas, Polijas un Krievijas.

Īpaša interese šoreiz bija divās sacīkšu disciplīnās, 5 000 un 10 000 metri, jo tajās tika izspēlēti oficiālie Lietuvas čempionu tituli.

Jaunais un ātrais daugavpilietis Andrejs Domanins nevienam neatstāja iespēju vinnēt, noskrienot 5 000 metru 15:20,46 minūtēs un tādējādi iegūstot Lietuvas čempiona titulu vieglatlētikā.

avots: GOROD.LV


2011-07-14 PIRMAIS PASAULES BALTKRIEVU MĀKSLAS FESTIVĀLS

No 7. līdz 10. jūlijam Minskā un Vitebskā tika organizēts Pirmais Pasaules Baltkrievu festivāls. Šajos svētkos piedalījās mākslinieki, amatnieki, fotogrāfi un rakstnieki no 12 valstīm – Krievijas, Ukrainas, Moldovas, Kazahstānas, Kirgizstānas, Armēnijas, Polijas, ASV, Nīderlandes, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas.

Starp festivāla pasākumiem – mākslas izstāde „Baltkrievijas mākslinieki pasaulē” Nacionālajā mākslas muzejā, foto izstāde par Baltkrievijas biedrību ārvalstīs aktivitātēm Nacionālajā vēstures muzejā, literatūras izstāde „Baltkrievijas rakstnieki ārzemēs” Baltkrievu literatūras valsts muzejā.

Festivāla laikā notika baltkrievu ārvalstīs Konsultatīvās padomes sanāksme, kurā piedalījās Baltkrievijas Kultūras, Ārlietu, Izglītības, Informācijas, Sporta un tūrisma ministriju pārstāvji, lai pārrunātu sadarbību minēto sfēru projektu īstenošanā.

avots: GOROD.LV


2011-07-12 BALTKRIEVIJAS SPORTA MINISTRIJA PIEDĀVĀ VIENKĀRŠOT VIZU REŽĪMU

Baltkrievijas Sporta un tūrisma ministrija ir nosūtījusi Ministru padomei priekšlikumus par vīzu režīma vienkāršošanu ārvalstu tūristiem. Pēc valdības apstiprināšanas priekšlikumi tiks iesniegti valsts vadītājam.

Sporta un tūrisma ministrija ierosina samazināt vīzu izmaksas, atcelt steidzamības tarifu līdz pat pilnīgai konsulārās nodevas atcelšanai nākotnē.

Aprīļa sākumā Baltkrievijas valdība paziņoja par vīzu režīma atvieglošanas plāniem, attiecībā uz ārvalstu pilsoņiem, kuri ieceļo valstī tūrisma nolūkos. Paredzēts vienkāršot vīzu režīmu ar valstīm, kuru pilsoņi visbiežāk apmeklē Baltkrieviju.

Saskaņā ar Sporta un tūrisma ministrijas prognozēm zaudējumi no vīzu nodevu atcelšanas tiks kompensēti ar palielinātu ārvalstu tūristu preču un pakalpojumu iegādi, kā arī radot jaunas darba vietas, kas, savukārt, radīs papildu nodokļu un budžeta ieņēmumus. Vīzu režīms būtiski samazina tūrisma produktu konkurētspēju un kalpo par papildu stimulu, lai izvēlētos citu valsti par ceļojuma mērķi.

avots: BELTA


2011-07-01 LATVIJĀ SĀK FILMĒT SPĒLFILMU SADARBĪBĀ AR BELARUSFIĻM

Stacijā Šķirotava un tās apkaimē sākusies pilnmetrāžas spēlfilmas "Vientuļā sala" epizožu filmēšana. "Vientuļā sala" ir apjomīgs trīs valstu Igaunijas, Baltkrievijas un Latvijas kopražojums. Filmu no Latvijas puses producē „Studija F.O.R.M.A.” sadarbībā ar Igaunijas filmu studiju „Lege Artis Film” un Baltkrievijas kino studiju „Belarusfiļm”.

Filmas režisors ir igaunis Pēters Simms, kurš Latvijā jau divkārt saņēmis Nacionālo kino balvu „Lielais Kristaps” par darbu pie spēlfilmām "Labās rokas" un "Trīs stāsti par...".

"Vientuļo salu" finansiāli atbalstīja Nacionālais Kino centrs, Igaunijas Filmu fonds, Igaunijas Kultūrkapitāla fonds, Baltkrievijas Kultūras ministrijas Kino departaments un Eiropas Savienībās Media programma.
 
Filma gaidāma uz ekrāniem 2012. gada pavasarī.

avots: Nacionālais Kino centrs


Last Update: 2011-09-13 10:13:22
{TEKSTAS: copyright}
Apmeklētāju statistika: Šodien: 1827
Kopā: 1706746