LAPAS KARTE Programma PROJEKTI ZONA ĪSTENOTĀJIEM Notikumi Saites Kontakti
Šo programmu finansē Eiropas Savienība
Te start E-mail Sitemap
EIROPAS KAIMIŅATTIECĪBU UN PARTNERĪBAS
INSTRUMENTS 2007-2013 PĀRROBEŽU SADARBĪBAS PROGRAMMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTKRIEVIJA
To start
Ziņas
2013-06-04  EIROPAS SADARBĪBAS DIENA. PIEDALIES STARPTAUTISKAJĀ ĪSFILMU KONKURSĀ

Vai tu varētu radīt mākslu no ES finansētā projekta? Vai tu spēj uztaisīt līdz 10 minūšu garu mākslas īsfilmu, kas būtu saistīta ar projektu, kuru kopīgi īsteno Lietuvas, Latvijas, Polijas vai Baltkrievijas organizācijas?

Ja tu esi gatavs pieņemt šo izaicinājumu, tad šovasar piedalies starptautiskajā īsfilmu konkursā “Be part of it (European Cooperation)”!

Šogad šis konkurss veltīts Eiropas sadarbības dienai, kas tiek svinēta jau 2. reizi. Šajā dienā Eiropas sadarbības programmas tiek prezentētas eiropiešiem. Tās ir Eiropas Savienības finansētās programmas, kuru ietvaros kaimiņvalstu organizācijas īsteno savus kopīgos projektus. Kopā tiek tīrītas upes, kas šķērso valstu robežas, pierobežas reģionos tiek veiktas kopīgas glābēju operācijas, tiek būvēti ceļi un veloceliņi pierobežā, tiek rīkoti festivāli un tiek izveidoti starptautiski tūrisma maršruti.

21. septembrī Eiropas sadarbības diena tiks svinēta visā Eiropā. Pagājušajā gadā vairāk nekā 250 pasākumi notika vecajā kontinentā. Lietuvā tika organizēts simbolisks rallijs, kurā sacentās Latvijā ražots ātrās palīdzības auto „RAF Latvija", Polijas mini auto „Fiat 126 Maluch“, Krievijas automašīna „Volga 21“, Baltkrievijas traktors „Belarus” un Lietuvas „Žemaitukų” šķirnes zirgs.

Informācija par Eiropas sadarbības programmām: www.vilniusjts.eu, www.enpi-cbc.eu. Eiropas sadarbības diena: www.ecday.eu.

Starptautisko īsfilmu konkursu “Be part of it (European Cooperation)” rīko Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrijas dibināta valsts iestāde Apvienotais tehniskais sekretariāts (turpmāk – ATS) un Viļņas kinoteātris „Pasaka” (turpmāk – Kino pasaka).


Konkursa noteikumi:

 • Piedalīties tiek aicināti filmu veidotāji un kino cienītāji no Lietuvas, Latvijas, Polijas un Baltkrievijas.
 • Konkursam pieteiktās filmas garums: līdz 10 minūtēm.
 • Minimālā izšķirtspēja: 720p. Formāts: MPEG2 vai MP4. Valoda: lietuviešu, latviešu, poļu, baltkrievu, krievu vai angļu.
 • Dalībai konkursā jāiesniedz pieteikuma forma pa e-pastu: info@vilniusjts.eu ar īsu informāciju par dalībnieku un savas filmas idejas īsu aprakstu.
 • Konkursantiem nāksies izmantot savu aprīkojumu, veidojot savas filmas. Nepieciešamības gadījumā viņi varēs izmantot Kino pasakas montāžas aprīkojumu.
 • Dalībai konkursā iesniegto filmu autori savu filmu demonstrējuma tiesības piešķirs konkursa organizatoriem. Filmas tiks izmantotas Eiropas sadarbības programmu un projektu mājas lapās, sociālajos tīklos, Youtube.
 • Filmu iesniegšanas termiņš ir 2013. gada 9. septembris. Filmas jāiesniedz, izmantojot programmas Wetransfer vai DropBox, nodrošinot pieeju filmām caur e-pastu: info@vilniusjts.eu. Vai arī filmas var personiski piegādāt ATS (adrese: Konstitucijos pr. 7, Viļņa, LT-09308, Lietuva).
 • Filmas vērtēs kompetenta žūrija, kurā būs kino industrijas, valsts un preses pārstāvji.
 • Konkursa uzvarētāji tiks apbalvoti ar vērtīgām balvām un piemiņas dāvanām.

Atbildes uz visiem jūsu jautājumiem: tālr. +370 5 261 0477 vai e-pasts: info@vilniusjts.eu.


Prasības filmai:

 • Filmā jāizmanto vismaz viena Eiropas sadarbības programmas ietvaros īstenota projekta sasniegumi (piem., tikai projekti, kas tiek īstenoti Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta ietvaros). Katram  konkursa dalībniekam būs jāizvēlas filmēšanai projekts no organizatoru sagatavota projektu saraksta.
 • Filmā ir jāparāda projekta pārrobežu efekts (ko katrs no dažādu valstu partneriem ir sasniedzis un kādā veidā tas ir lietderīgs visiem kopā).
 • Filmā ir jāpastāsta mākslas stāsts, piem.:
  • Brauciens (filmas varoņi ceļo un piedzīvo sadarbības projektu rezultātu lietderību (piem., ir sataisīts jauns veloceliņš vai vēstures pieminekļi ir aprakstīti daudzās valodās);
  • Detektīvs (filmas varoņi cenšas atrisināt mīklu, meklējot risinājumus kaimiņvalstīs (piem., mīkla ir atrisināta, pateicoties pilsētas ielās uzstādītām videonovērošanas kamerām));
  • Mīlestība (tiek parādīts stāsts par diviem mīlētājiem no Lietuvas un Baltkrievijas, kas iepazinās, piedaloties projektā „Mīlestības un mākslas krustceļi”);
  • Kaut kas vēl interesantāks, ko Jūs varētu iedomāties.

Pieteikuma forma  

Pieņemiet izaicinājumu un pierādiet, ka pārrobežu sadarbība ir māksla!

Back Print version Arhīvs
{TEKSTAS: copyright}
Apmeklētāju statistika: Šodien: 122
Kopā: 1706746