LAPAS KARTE Programma PROJEKTI ZONA ĪSTENOTĀJIEM Notikumi Saites Kontakti
Šo programmu finansē Eiropas Savienība
Te start E-mail Sitemap
EIROPAS KAIMIŅATTIECĪBU UN PARTNERĪBAS
INSTRUMENTS 2007-2013 PĀRROBEŽU SADARBĪBAS PROGRAMMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTKRIEVIJA
To start

2014. gada 5.-6. maijā Eiropas Savienības finansētā Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programma apvienoja cilvēkus no trim valstīm, ar mērķi kopīgi piedalīties sporta pasākumos Latgales reģionā.

Vairāk nekā 50 žurnālisti, studenti, kā arī Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārvaldības pārstāvji piedalījās aktīvā braucienā, kura laikā viņiem tika prezentēti kopīgi sporta, veselīga dzīvesveida, kulinārijas un tūrisma projekti.

Daugavpilī latvieši, lietuvieši un baltkrievi aktīvi piedalījās strītbola turnīrā, uzzinot par trīspusējo sporta infrastruktūras uzlabošanas projektu "Veselība ir bagātība", bet Preiļos kopā ar veselīga dzīvesveida projektu "Kustība ir dzīve" varēja patrenēties nūjošanā. Dalībnieki arī uzzināja par kopīgo Latgales reģiona, Aukštaitijas reģiona (Lietuva) un Vitebskas apgabala (Baltkrievija) tūrisma produktu "Bella Dvina". Fantastiskā pasākuma noslēgumam Latvijas-Baltkrievijas kulinārā mantojuma projekts "Bella Cuisine" aicināja ikvienu sacept savu Latgales rudzu maizes gabalu Aglonas Maizes muzejā.

Šāda radoša Eiropas dienai (9. maijs) veltīta brauciena laikā žurnālisti un studenti tika nodrošināti ar interesantu un izsmeļošu informāciju viņu publikācijām un atskaitēm, kā arī spēja sacensties par balvām un dāvanām atbildot uz jautājumiem par Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmu Eiropas Kaimiņattiecību un partnerības instrumenta ietvaros 2007-2013.

Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros tiek realizēti 57 dažādu Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas organizāciju kopīgi projekti. To īstenošanai no Eiropas Savienības līdzekļiem tika piešķirts vairāk par 37 milj. EUR. Pavisam kopā projektu īstenošanā piedalās 224 organizācijas (54 no Latvijas, 74 no Lietuvas un 96 no Baltkrievijas).

Projektu realizācijas laikā ir paredzēts atjaunot vai uzcelt vairāk par 50 ēku, kā arī tiks uzbūvēti ārējās infrastruktūras objekti (skaitā līdz 100). Partneri sarīkos 20 starptautiskus festivālus un tādu pašu konferenču skaitu. Tiks izveidoti 10 korporatīvās sadarbības tīkli. Glābšanas, muitas, veselības pakalpojumu jomas sniedzēju u.c. organizācijas iegādāsies mūsdienīgu un dārgu aprīkojumu un mašīnas (40 vienības). Programmas mājas lapa: www.enpi-cbc.eu.

Last Update: 2014-05-12 16:27:35
{TEKSTAS: copyright}
Apmeklētāju statistika: Šodien: 1352
Kopā: 1706746