LAPAS KARTE Programma PROJEKTI ZONA ĪSTENOTĀJIEM Notikumi Saites Kontakti
Šo programmu finansē Eiropas Savienība
Te start E-mail Sitemap
EIROPAS KAIMIŅATTIECĪBU UN PARTNERĪBAS
INSTRUMENTS 2007-2013 PĀRROBEŽU SADARBĪBAS PROGRAMMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTKRIEVIJA
To start
2011-08-30 BALTKRIEVIJAS, LIETUVAS UN LATVIJAS ROBEŽIESTĀDES PLĀNO MAINĪT DAŽU STARPVALSTU ROBEŽŠĶĒRSOŠANAS PUNKTU STATUSU UZ STARPTAUSISKO

Baltkrievijas valsts robežas komiteja sadarbībā ar Latvijas un Lietuvas kolēģiem apsver iespēju mainīt dažu starpvalstu robežu šķērsošanas punktu statusu.

Šī vajadzība ir saistīta ar satiksmes intensitātes pieaugumu pēdējos gados, ikgadēji transporta plūsma pieaug par 10%.

Baltkrievijas robežsargi kopā ar Latvijas un Lietuvas kolēģiem jau strādā ar tehniskiem jautājumiem.

avots:  BELTA


2011-08-29 BALTKRIEVIJAS MINISTRU PADOME IZSKATĪS VĪZU REŽĪMA VIENKĀRŠOŠANU TŪRISTIEM

Ierosinājums par vīzu režīma vienkāršošanu tūristiem, kas ierodas Baltkrievijā, tiks apspriests Tūrisma attīstības Koordinācijas padomes sanāksmē, kas notiks septembrī.

Padomes sanāksme iespējams notiks pēc 9.septembra. Viens no svarīgākajiem jautājumiem būs izredzes atvieglot vīzu režīmu ārvalstu tūristiem galvenokārt no ES valstīm.

avots: BELTA


2011-08-29 BALTKRIEVIJA UN LATVIJA VIENOJĀS PAR SADARBĪBU STARPTAUTISKO AUTOPĀRVADĀJUMU JOMĀ

Baltkrievija un Latvija vienojās par sadarbību starptautisko autopārvadājumu jomā. Partnerattiecību noteikumi tika apspriesti Latvijas-Baltkrievijas starptautisko autopārvadājumu komisijas sēdē, kas nesen notika Rīgā.

Satiksmes ministriju pārstāvji vienojušies apmainīties ar papildu autopārvadājumu atļauju kvotām. Ņemot vērā plānoto apgrozījuma pieaugumu puses apmainīsies ar provizorisko atļauju skaitu 2012.gadam līdz šī gada 15.decembrim.

Pārrunu dalībnieki apsprieda arī pasažieru pārvadājumu pašreizējo situāciju regulāra un neregulāra satiksmē starp abām valstīm. Nolēma izveidot pagaidu atļauju kvotu neregulārajiem starptautiskajiem autobusu pasažieru pārvadājumiem 2012.gadam.

avots: BELTA


2011-08-18 LATVIJA UN  LIETUVA 2012.GADĀ VĒLAS KOPĪGI RĪKOT EIROPAS ČEMPIONĀTU

Latvija un Lietuva 2012.gadā kopīgi vēlas rīkot Eiropas čempionātu basketbolā U-20 vecuma grupā vīriešiem. Latvijas Basketbola savienības (LBS) un Lietuvas Basketbola federācijas (LKF) projekts paredz, ka pirmā un otrā posma spēles risinātos Liepājā un Klaipēdā, bet izslēgšanas turnīrs - Kauņā.

Šāda sadarbība ir pirmais solis uz Latvijas un Lietuvas kopīgiem centieniem 2017. vai 2018.gadā sarīkot Eiropas vai pasaules čempionātu vīriešiem.

avoti: Latvijas Basketbola savienība un KASJAUNS.LV


2011-08-10 LATVIJA UN BALTKRIEVIJA PĀRŅEM NO LIETUVAS IELU MŪZIKAS DIENU

Tradicionālais Lietuvā „Ielu mūzikas” festivāls pirmo reizi notiks Latvijā un Baltkrievijā. Andrius Mamontovas, slavens lietuviešu mūziķis un aktieris, kā arī festivāla organizētājs, kurā laikā ikviens var paņemt savus instrumentus un uzstaties Lietuvas pilsētu centrālajās ielās, ir palīdzējis festivālu organizatoriem Minskā un Rīgā īstenot tādu ideju šajās galvaspilsētās. Pirmais ielu mūzikas festivāls Rīgā notiks 20. augustā un Minskā – 10. septembrī (dalībnieku reģistrācija – līdz 15. augustam).

Rīgā festivāls notiks kā Rīgas svētku 810. gadadienas daļa.

avoti: Vilniaus diena
www.streetmusic.by un Rigassvetki.lv


2011-08-01 ES DONORU ATLANTS: LATVIJA IR 24. STARP ES DALĪBVALSTĪM

Pamatojoties uz tikko Eiropas Komisijas attīstības un sadarbības ģenerāldirektorāta – EuropeAid izstrādāto „ES donoru atlantu” Latvija ieņem 24. vietu 27 ES dalībvalstu starpā pēc sniegtā palīdzības apjoma.

„ES donoru atlants” ir interaktīvs tiešsaistes instruments, kas dod pārskatu par to, ko ES un katra dalībvalsts dara, lai atbalstītu attīstību visā pasaulē. 2010. gadā Latvija attīstības sadarbībai veltīja 12 milj. eiro (~8,3 milj. LVL) jeb 0,06% no valsts nacionālā kopienākuma (NKI). Saskaņā ar ES saistībām Latvijai līdz 2015. gadam šim mērķim jāatvēl 0,33% no NKI (~50 milj. LVL, rēķinot pēc 2010. gada datiem).

ES Donoru Atlantā var meklēt informāciju pēc donorvalsts, darbības sfērām, reģioniem, vai attīstības valstīm. Tas piedāvā vieglu pieeju plašam attīstības statistikas spektram, lielākoties no Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas Attīstības palīdzības komitejas (Development Assistance Committee of the Organisation for Economic Co-operation and Development – OECD DAC) un Pasaules Bankas Pasaules Attīstības Indikatoriem, kur runa iet gan par vajadzībām, gan par finanšu resursiem.

ES Donoru Atlanta mērķis ir sniegt detalizētu informāciju par ES donoraktivitātēm, lai uzlabotu plānošanu un programmu īstenošanu; palīdzētu partnervalstīm stiprināt to kapacitāti attīstības vadībā; un uzlabot oficiālās attīstības palīdzības (Official Development Assistance – ODA) caurredzamību sniedzot viegli pieejamus un saprotamus datus plašākai sabiedrībai.

Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet: ATSAUCE


Last Update: 2011-09-13 10:54:35
{TEKSTAS: copyright}
Apmeklētāju statistika: Šodien: 71
Kopā: 1706746