LAPAS KARTE Programma PROJEKTI ZONA ĪSTENOTĀJIEM Notikumi Saites Kontakti
Šo programmu finansē Eiropas Savienība
Te start E-mail Sitemap
EIROPAS KAIMIŅATTIECĪBU UN PARTNERĪBAS
INSTRUMENTS 2007-2013 PĀRROBEŽU SADARBĪBAS PROGRAMMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTKRIEVIJA
To start
Mīlestības un mākslas krustceles

1. PRIORITĀTE: ILGTSPĒJĪGAS EKONOMISKĀS UN SOCIĀLĀS ATTĪSTĪBAS VEICINĀŠANA
Atbalsta virziens 1.5.: Sociālkultūras tīklojumu un sabiedrības attīstības veicināšana

Subsīdijas saņēmējs: Alītas rajona pašvaldības administrācija (Alīta, Lietuva)
Partneris: Voronovas rajona izpildkomitejas Ideoloģiskā darba, kultūras un jaunatnes lietu nodaļa (Voronova, Baltkrievija)

PROBLĒMA: Projektā tika risinātas divas problēmas: salīdzinoši vājas zināšanas un interese par Lietuvas un Baltkrievijas kopējo kultūras vēsturi, un kultūras aktivitāšu trūkums Lietuvas un Baltkrievijas pierobežas reģionā. Abi partneri nolēma atdzīvināt savos reģionos atmiņas par labi zināmo romantisku dzejnieku Ādamu Mickēviču un iesaistīties ilgstošās kultūras attiecībās starp Alītas rajonu (Lietuva) un Voronovu (Baltkrievija).

MĒRĶIS: Projekta galvenais mērķis bija stiprināt kultūras sakarus īstenojot kopīgas pārrobežu aktivitātes. Partneru specifisks mērķis bija organizēt divas mākslas mēģinājumu nedēļas "mīlestības un mākslas krustceles", kas sekmētu cienīt Lietuvas un Baltkrievijas kopīgo kultūras mantojumu, kā arī aktivizēt mūsdienu kultūras dzīvi Alītas rajonā un Voronovā.

REZULTĀTI UN SASNIEGUMI:

Galvenie projekta rezultāti ir pierobežas mākslas darbinieku un amatnieku tīkla paplašināšanās, pierobežas iedzīvotāju sadarbības paaugstināšana, kā arī iespēju nodrošināšana par jaunu kultūras produktu radīšanu (priekšnesumi, mākslas plenēri, dzejas pasākumi).

 

Tika organizētas 2 mākslas nedēļas „Mīlestības un mākslas krustceles”. Vienas nedēļas ietvaros dalībnieki pulcējās Dauģos (Alītas rajons), un uz otro nedēļu cilvēkus no abām valstīm aicināja uz Voronovu. Mākslas nedēļu laikā tika izrādīta kopīga teātra luga ar Lietuvas un Baltkrievijas aktieru dalību uz vienas skatuves un tika organizēts kopīgs mākslas plenērs.

 

24 mākslinieki gleznoja dabas ainas un vietējo iedzīvotāju portretus. Gleznas tika ziedotas vietējām kopienām. Tāpat tika organizēti kopīgi Ādama Mickēviča un citu autoru dzejas lasījumi.

Projekts tika pārstāvēts programmas īsfilmu konkursa "Be part of it", kas tika veltīts Eiropas sadarbības dienai 2013: FILMA "MĪLESTĪBAS SVĒTCEĻNIEKI".

Projekta numurs:LLB-2-111
Subsīdijas līguma numurs:1VL-779
Kopējais budžets:55 556 €
ES finansējums:50 000 €
Īstenošanas periods:6 mēneši (04.2013. - 10.2013.)
Kontakti:Aurimas Truncė
Alītas rajona pašvaldības administrācija, tel. +370 315 55533+370 315 55533, fakss. +370 315 74716, e-pasts: a.trunce@arsa.lt

Last Update: 2015-04-14 09:22:47
{TEKSTAS: copyright}
Apmeklētāju statistika: Šodien: 463
Kopā: 1706746