LAPAS KARTE Programma PROJEKTI ZONA ĪSTENOTĀJIEM Notikumi Saites Kontakti
Šo programmu finansē Eiropas Savienība
Te start E-mail Sitemap
EIROPAS KAIMIŅATTIECĪBU UN PARTNERĪBAS
INSTRUMENTS 2007-2013 PĀRROBEŽU SADARBĪBAS PROGRAMMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTKRIEVIJA
To start

Pārrobežu sadarbības uzlabošana civilās aizsardzības sistēmas vadībā ārkārtas situāciju novēršanas jomā Lietuvas, Latvijas un Baltkrievijas reģionos

Īss nosaukums:  Dabas katastrofu pārvaldīšana


LIETUVAS, LATVIJAS UN BALTKRIEVIJAS UGUNSDZĒSĒJU KOPĪGĀS MĀCĪBAS

2. PRIORITĀTE: KOPĒJI IZAICINĀJUMI

Atbalsta virziens 2.1.: Vides un dabas resursu aizsardzība un ilgtspējīga attīstība

Subsīdijas saņēmējs: Viļņas apriņķa ugunsdzēsības un glābšanas pārvalde (Viļņa, Lietuva)

Partneri: Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (Rīga, Latvija), Baltkrievijas Republikas Ārkārtas situāciju ministrijas Grodņas reģionālais departaments (Grodņa, Baltkrievija)

Sabiedrotie partneri: Utenas apriņķa ugunsdzēsības un glābšanas pārvalde (Utena, Lietuva), valsts akciju sabiedrība Viļņas valsts meži (Viļņa, Lietuva), valsts akciju sabiedrība Nemenčines valsts meži (Nemenčine, Lietuva), valsts akciju sabiedrība Švenčoņu valsts meži (Švenčoņi, Lietuva), valsts akciju sabiedrība Šalčininku valsts meži (Šalčininki, Lietuva), Baltkrievijas Republikas ārkārtas situāciju ministrijas Vitebskas reģionālā nodaļa (Vitebska, Baltkrievija), Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrijas ugunsdzēsības un glābšanas nodaļa (Viļņa, Lietuva)

PROBLĒMA: Lietuvas-Baltkrievijas projekta teritorija sastāv no lielām mežu teritorijām, atklātām teritorijām, upēm, ezeriem un kūdras purvu kompleksiem kas pēdējo gadu laikā tika pakļauti daudzām dabiskām un mākslīgām katastrofām. Cīņa ar kūdras un mežu ugunsgrēkiem bieži kļūst smagāka ugunsgrēku apkarošanas metodoloģijas, veca ugunsdzēšanas ekipējuma un sliktu abās robežas pusēs dzīvojošo cilvēku zināšanu par apkārtējo vidi dēļ.

MĒRĶIS: Projekta mērķis ir uzlabot ugunsdrošības un ugunsdzēsības pārrobežu sadarbības mehānismu, labas prakses apmaiņa starp Lietuvas, Latvijas un Baltkrievijas ugunsdzēsējiem un kopīga ugunsgrēku novēršanas sadarbības modeļa izstrāde. Partneri arī palielināja pierobežas reģionu iedzīvotāju informētību un izpratni par ugunsdrošību un ugunsgrēku dzēšanu.

REZULTĀTI UN SASNIEGUMI:

Partneri uzlaboja spēju ātri un efektīvi reaģēt ārkārtas situācijās, iegādājoties 5 pilnībā aprīkotas modernas ugunsdzēsības autocisternas. Vairāku semināru un apmācību laikā Lietuvas, Latvijas un Baltkrievijas ugunsdzēsēji izstrādāja kopīgus sadarbības modeļus.

Vairāk nekā 120 ugunsdzēsēji piedalījās trīspusējās taktiskās mācībās, kuru laikā viņi veiksmīgi dzēsa pēc scenārija notikušo kūdras un meža ugunsgrēkus.

Partneri arī veica plašu informatīvo kampaņu, informējot 16 000 Lietuvas, Latvijas un Baltkrievijas pierobežas reģionu iedzīvotājus par ugunsgrēku novēršanu un dzēšanu, kā arī par dzīves glābšanas pamatiem. Kampaņa ietvēra rakstus avīzēs, radio un televīzijas reportāžas un atraktīvā informatīvā kalendāra izplatīšanu vairāk nekā 2000 skolēnu starpā.

Projekta numurs:

LLB-1-022

Subsīdiju līguma numurs:

1VL-1008

Kopējais budžets:

994 676,36 €

ES finansējums:

895 000 €

Īstenošanas periods:

24 mēneši (10.2011.-10.2013.)

Kontakti:

Rimantas Steponavičius
Pamėnkalnio iela 30, LT-01114, Viļņa, Lietuva
+37052716860;
vilnius.pgv@vpgt.lt; www.vapgv.lt

Last Update: 2015-01-09 16:54:26
{TEKSTAS: copyright}
Apmeklētāju statistika: Šodien: 330
Kopā: 1706746