LAPAS KARTE Programma PROJEKTI ZONA ĪSTENOTĀJIEM Notikumi Saites Kontakti
Šo programmu finansē Eiropas Savienība
Te start E-mail Sitemap
EIROPAS KAIMIŅATTIECĪBU UN PARTNERĪBAS
INSTRUMENTS 2007-2013 PĀRROBEŽU SADARBĪBAS PROGRAMMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTKRIEVIJA
To start

Kultūras un vēstures mantojuma saglabāšana un veicināšana Daugavpils un Grodņas pilsētās

Īss nosaukums:  D-G HERITAGE


1. PRIORITĀTE: ILGTSPĒJĪGAS EKONOMISKĀS UN SOCIĀLĀS ATTĪSTĪBAS VEICINĀŠANA
Atbalsta virziens 1.4.:
Kultūras un vēsturiskā mantojuma saglabāšana un popularizēšana, pārrobežu tūrisma veicināšana

Subsīdijas saņēmējs: Daugavpils pilsētas dome (Daugavpils, Latvija)
Partneris: Grodņas pilsētas izpildkomitejas Ideoloģiskā darba, kultūras un jaunatnes lietu departaments (Grodņa, Baltkrievija)

Sabiedrotie: Daugavpils universitāte (Daugavpils, Latvija); Jankas Kupalas Grodņas valsts universitāte (Grodņa, Baltkrievija)

PROBLĒMA: Daugavpils un Grodņas vēstures un kultūras mantojuma potenciāls – Daugavpils Cietoksnis un Grodņas vēsturiskais centrs – netiek izmantots pilnā apmērā. Starp problēmām var minēt neattīstīto tūrisma infrastruktūru un informatīvo sistēmu, kā arī zemo gidu kvalifikāciju. Grodņas pilsēta ir lielākais amatniecības nozares centrs bijušās Lietuvas Lielhercogistes teritorijā. Līdz šim nav izveidoti īpaši apstākļi lai saglabātu tradicionālo amatniecību un prasmes, kā arī nodotu meistarību zināšanas un noslēpumus nākamajām paaudzēm. Pastāv arī informācijas trūkums par pārrobežu mantojumu: vietas, amatniecība, tradīcijas u.c.

MĒRĶIS: Projekta mērķis ir palīdzēt saglabāt kultūras un vēstures mantojumu un veicināt tūrismu, ieviešot kopīgas aktivitātes.

 

REZULTĀTI UN SASNIEGUMI: Projekta gaitā Latvijā tika restaurēta 1. krasta lunete Daugavpils (Dinaburgas) cietoksnī un Baltkrievijā tika rekonstruēts Grodņas reģionālais mantojuma centrs.

 

Partneri arī izveidoja kopīga mantojuma identitātes elementus, bet mantojuma saglabāšanas un tūrisma veicināšanas speciālisti dalījās pieredzē un zināšanās. Daugavpilī un Grodņā tika organizētas vairākas tūrisma konferences, kultūras mantojuma semināri, apmācības un amatnieku plenēri.

 

Tika rīkotas 2 starptautiskās zinātniski-pētnieciskās ekspedīcijas, kurās piedalījās ap 300 cilvēku – mantojuma saglabāšanas un tūrisma attīstības speciālisti, vēstures studenti un pasniedzēji, un amatnieki no abiem reģioniem.

Projekta numurs:

LLB-2-246

Subsīdijas līguma numurs:

1S-442

Kopējais budžets:

926 872,45

ES finansējums:

834 185,20

Īstenošanas periods:

16 mēneši (08.2013.-11.2014.)

Kontakti:

Artjoms Mahļins 
Kr. Valdemara iela 1, LV-5401, Daugavpils, Latvija
+37165424043+37165424043; artjoms.mahlins@daugavpils.lv

Last Update: 2015-04-14 09:55:42
{TEKSTAS: copyright}
Apmeklētāju statistika: Šodien: 365
Kopā: 1706746