LAPAS KARTE Programma PROJEKTI ZONA ĪSTENOTĀJIEM Notikumi Saites Kontakti
Šo programmu finansē Eiropas Savienība
Te start E-mail Sitemap
EIROPAS KAIMIŅATTIECĪBU UN PARTNERĪBAS
INSTRUMENTS 2007-2013 PĀRROBEŽU SADARBĪBAS PROGRAMMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTKRIEVIJA
To start
Velotūrisma un informācijas sistēmas attīstība Lietuvas un Baltkrievijas pierobežas reģionā

Īss nosaukums: BIKETOUR


1. PRIORITĀTE: ILGTSPĒJĪGAS EKONOMISKĀS UN SOCIĀLĀS ATTĪSTĪBAS VEICINĀŠANA
Atbalsta virziens 1.4.:
Kultūras un vēsturiskā mantojuma saglabāšana un popularizēšana, pārrobežu tūrisma veicināšana

Subsīdijas saņēmējs: Birštonas pašvaldības administrācija (Birštonas, Lietuva)
Partneri: Alītas tūrisma informācijas centrs (Alīta, Lietuva), Sociālās organizācijas „Republikas Sporta un tūrisma savienība” Grodņas reģionālā nodaļa (Grodņa, Baltkrievija), Ošmjanu rajona izpildkomiteja (Ošmjani, Baltkrievija), Grodņas apgabala izpildkomitejas Izglītības, sporta un tūrisma departaments (Grodņa, Baltkrievija)

PROBLĒMA: Neskatoties uz pievilcīgo ģeogrāfisko izvietojumu un dabas bagātību, projekta teritorijas tūrisma potenciāls netiek pietiekami izmantots. Trūkst tūrisma informācijas par esošajiem objektiem (kultūras mantojuma objektiem, dabas pieminekļiem u.c.). Reģions nodrošina pārāk mazu piedāvājumu velosipēdistiem. Pastāv veloceliņu, speciālo karšu un informācijas par maršrutiem trūkums. Projekta īstenošana paplašinās vietējo iedzīvotāju un tūristu interesi izpētot pierobežas reģionu. Jaunie velomaršruti veicinās bagātākās tūrisma iespējas. Partneri sadarbosies kopīgi piesaistot apmeklētājus šim reģionam.

MĒRĶIS: Partneri plāno palīdzēt izveidot videi draudzīgu un līdzsvarotu tūrisma sistēmu Lietuvas-Baltkrievijas pierobežas reģionā un paplašināt reģiona pievilcību vietējiem iedzīvotājiem un ceļotājiem. Viņi paplašinās velomaršrutu tīklu, rezultātā pierobežas reģionā tiks palielināts apmeklētāju skaits.REZULTĀTI UN SASNIEGUMI: Projekts ievērojami uzlaboja Birštonas un Alītas, Ošmjani un Grodņas velotūristu iespējas. Birštonā un Ošmjanos tika uzcelti jauni veloceliņi. Grodņā tika uzbūvētas 12 atpūtas vietas. Lietuvā un Baltkrievijā tika ievietotas gandrīz 400 informācijas stendi un zīmes.

Tika organizētas apmācības skolēniem par drošu riteņbraukšanu. Tika sagatavoti un izplatīti velomaršrutu kartes un informācijas ceļveži.

Projekta numurs:LLB-2-210
Subsīdijas līguma numurs:1S-190
Kopējais budžets:705 397
ES finansējums:634 857,30
Īstenošanas periods:18 mēneši (03.2013.-09.2014.)
Kontakti:Antanas Šabanas
Jaunimo ielā 2, LT-59206, Birštonas, Lietuva
+370 319 62009+370 319 62009; antanass@birstonas.lt, www.birstonas.lt

Last Update: 2015-04-14 09:43:48
{TEKSTAS: copyright}
Apmeklētāju statistika: Šodien: 1314
Kopā: 1706746