LAPAS KARTE Programma PROJEKTI ZONA ĪSTENOTĀJIEM Notikumi Saites Kontakti
Šo programmu finansē Eiropas Savienība
Te start E-mail Sitemap
EIROPAS KAIMIŅATTIECĪBU UN PARTNERĪBAS
INSTRUMENTS 2007-2013 PĀRROBEŽU SADARBĪBAS PROGRAMMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTKRIEVIJA
To start

Veselības aprūpes pakalpojumu uzlabošana, izmantojot IT tehnoloģijas ādas un plaušu vēža diagnostikā

Īss nosaukums: IHSIT-CD


2. PRIORITĀTE: KOPĒJI IZAICINĀJUMI

Atbalsta virziens 2.2.: Izglītības, veselības un sociālā sektora attīstības veicināšana

Subsīdijas saņēmējs: Baltkrievijas Nacionālā tehniskā universitāte (Minska, Baltkrievija)

Partneri: Valsts Vēža Institūts (Viļņa, Lietuva), N.N. Aleksandrova Valsts zinātniski praktiskais onkoloģijas un medicīnas radioloģijas centrs (Lesnoje ciem., Minskas rajons, Baltkrievija), Vitebskas Valsts medicīniskā universitāte (Vitebska, Baltkrievija), Viļņas universitāte (Viļņa, Lietuva)

PROBLĒMA: Mūsdienās vēzis joprojām apdraud lielu daļu Lietuvas un Baltkrievijas iedzīvotāju. Piemēram katru gadu Lietuvā un Baltkrievijā tiek diagnosticēti vairāk nekā 3000 jauni plaušu vēža saslimšanas gadījumi. Ādas vēža sastopamība ir palielinājies un arī strauji pieauga pēdējo 30-40 gadu laikā. Projekts stiprinās vadošo nacionālo veselības aprūpes (onkoloģija) institūciju divpusējo pārrobežu sadarbību, kas nodrošinās efektīvu automatizētu IKT balstītu inovatīvu instrumentu, kas ļauj noteikt savlaicīgu diagnostiku un piedāvāt precīzākas ārstēšanas metodes, pamatojoties uz dažādiem slimības attīstības scenārijiem. Lai nodrošinātu labākus un precīzākus diagnostikas rezultātus ir būtiski izveidot lielu vēža gadījumu datu bāzi. Projekts darbosies, lai apvienot kopā Baltkrievijas un Lietuvas datu bāzes.

MĒRĶIS: Projekta mērķis ir stiprināt veselības aprūpi Baltkrievijā un Lietuvā veicinot Lietuvas un Baltkrievijas vadošo zinātnes un veselības aprūpes institūciju starpkultūru sakarus. Tas tiks panākts caur onkoloģijas speciālistu profesionālo tīklošanu un labāko pilnvarošanu.

 

REZULTĀTI UN SASNIEGUMI:

Projekta gaitā partneri izstrādāja pārrobežu IT sistēmu automātiskai ādas un plaušu vēža gadījumu diagnostikai.

Izmantojot mūsdienīgas instrumentus, praktizējošie ārsti var fiksēt iespējamos vēža gadījumus un salīdzināt tos ar IT sistēmas datu bāzē jau esošajiem piemēriem, tādējādi atvieglojot diagnostiku. Ekspertu grupai ir iespēja analizēt problemātiskos gadījumus un tiešsaistes režīmā sniegt savstarpējas konsultācijas, lai precizētu diagnostiku.

Partneri arī iegādājās mūsdienīgu vēža diagnostikas un IT aprīkojumu, lai izstrādātu automātiskās diagnostikas IT sistēmu.

Projekta numurs:LLB-2-242
Subsīdijas līguma numurs:1S-139
Kopējais budžets:882 878,71
ES finansējums:794 590,83
Īstenošanas periods:22 mēneši (02.2013.-12.2014.)
Kontakti:Viatcheslav Barkalin
Nezalezhnasci pr. 65, 220013 Minska, Baltkrievija
+375 17 293 9322+375 17 293 9322; barkaline@yahoo.com
; www.bntu.by

Last Update: 2015-04-14 09:53:04
{TEKSTAS: copyright}
Apmeklētāju statistika: Šodien: 339
Kopā: 1706746